Прадавня Казберова криниця радо зустрічає подорожніх

У Корсунь-Шевченківському лісгоспі облаштували прадавню Казберову криницю. Знаходиться ця пам’ятки природи місцевого значення у Квітчанському лісництві (квартал 32, виділ 15) і має досить давню історію, розповідають черкаські лісівники, відзначає Ресурс.

За переказами місцевих, лісове джерело добре знали козаки і набирали з собою в походи цієї доброї води. Згідно спогадів краєзнавця Михайла Масла, що працював в середині минулого століття, джерело знаходиться у Квітчанському лісі, поблизу Дідової гори і дає початок річці Листвині (Листвинці). А дістала свою назву криниця від прізвища управителя Квітчанської гуральні.

“Щороку лісівники Черкащини проводять значний об’єм робіт із упорядкування гідрологічних об’єктів на території держлісфонду, Облаштування та підтримка у належному стані лісових джерел та криниць – це один із важливих напрямків нашої роботи, в цьому маємо підтримку місцевих громад. На жаль, з кожним роком якісна питна вода стає все більшою рідкістю, а якщо вона ще й має свою давню історію, то наш безпосередній обов’язок взяти кожний такий об’єкт під особисту охорону”, – розповідає керівник Черкаського ОУЛМГ  Олександр Дзюбенко.

“Провели повну реконструкцію об’єкту – обновили саму криницю, вимурували до неї зручний підхід, упорядкували прилеглу територію, відремонтували дорогу, збудували альтанку. Тепер тут повноцінний рекреаційний пункт – тож є все необхідне, щоб відвідувачам було приємно, зручно та комфортно набрати джерельної води та відпочити в лісі”, – зазначив директор Корсунь-Шевченківського лісгоспу Василь Яценко.

Казберову криницю минулого місяця освятили, а вода з неї була здана до лабораторії. Клінічні дослідження води показали її відмінний склад, відсутність будь-яких шкідливих домішок. Навіть спеціалісти зазначили, що зразки такої якісної води, за усіма санітарно-хімічними показниками, протягом останнього десятиліття до лабораторії не надходили.

Тож не дивно, що наразі у Казберової криниці з’явилися численні відвідувачі. Люди вдячні корсунь-шевченківським лісівникам за їхню працю, адже кришталево чиста джерельна вода приносить насолоду та задоволення усім, хто має змогу там побувати й відчути на смак цей безцінний дар природи.

Коментарі
Loading...