Правила для обліку деревини мають бути однакові, як для державних, так і для комунальних лісів, – Володимир Бондар

 

Держлісагентство України запровадило  електронний облік деревини  на всіх лісогосподарських підприємствах, які входять до сфери управління лісового  відомства, але інші 30% лісокористувачів залишаються поза зоною цього обліку, пише Ресурс.

Про це йшлося під час зустрічі  лісівників та  представниів Комітету деревообробної та меблевої галузі Європейської Бізнес Асоціації та Офісу ефективного регулювання BRDO.

“На жаль, через те, що такий облік не введений для інших майже 30% лісокористувачів, і виникають проблеми з контролем за деревиною. З об’єктивної точки зору, всі державні ліси мають бути у сфері управління одного державного органу. І правила та облік деревини мають розповсюджуватися на всіх однаково, як для державних, так і для комунальних лісів”, – наголосив заступник голови Держлісагентства Володимир Бондар.

Сторони обговорили також  питання забезпечення сировиною вітчизняних деревообробних підприємств.

Зокрема, Володимир Бондар зазначив, що на сьогодні залишки низькоякісної деревини на складах лісгоспів складають майже один мільйон кубометрів. За його словами, збільшення об’єму такої деревини це наслідки санітарного стану лісів, їхнього масового всихання. Хвору деревину прибирають з лісу, але потім вона не реалізується на ринку у зв’язку з відсутністю попиту на дров’яну деревину.

“Лісгоспи це підприємства, які самостійно ведуть господарську діяльність. І як будь-яке підприємство, вони не можуть реалізовувати деревину дешевше, ніж вклали коштів на її заготівлю та сплату податків. Ми знаємо, що у деревообробній галузі теж є проблеми зі збутом готової продукції. Оскільки лісова та деревообробна галузі взаємозалежні одна від одної, ми маємо спільно напрацьовувати механізми вирішення всіх питань”, – підкреслив заступник голови Держлісагентства. 

Окрім того, обговорено низку інших питань, а за результатами зустрічі сторони домовилися продовжити співпрацю.

Коментарі
Loading...