Представники хімічної промисловості України незгодні з відмовою квотування імпортних добрив

Хіміки стурбовані заявою екс-уповноваженого президента України із земельних питань, голови Держгеокадастру Романа Лещенка про можливу відмову Кабінету міністрів України ввести квоти на імпорт мінеральних добрив до України, повідомляє Уніан, цитує Ресурс.

Директори найбільших хімічних підприємств закликають Кабінет міністрів України, а також Офіс президента України оголосити чітку позицію з питань квот на імпорт мінеральних добрив в Україну після заяв Романа Лещенка, які він зробив від імені Володимира Зеленського.

Як наголошується у відкритому листі представників вітчизняної хімічної промисловості до президента України Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, в травні 2020 року було завершено розслідування Міністерства розвитку економіки щодо імпорту мінеральних добрив в Україну.

«Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі 22 травня повинна була прийняти рішення, що встановлюють чіткі правила гри на ринку мінеральних добрив України, які дозволили б українським хімічним підприємствам ефективно й безперебійно забезпечувати український АПК якісною й доступною продукцією. Ці давно очікувані рішення також надали б українським виробникам стабільність і можливість планувати роботу підприємств у розрізі найближчих двох-трьох років», – повідомляють директори заводів.

Вони також зазначають, що Міністерство розвитку економіки продовжило терміни розгляду питання на один місяць. Водночас, наголошують українські хіміки, на консультаціях у Мінекономрозвитку, які пройшли в кінці травня, представникам хімпрому було запропоновано спільно з урядовцями та представниками кінцевих споживачів виробити загальні підходи й рішення.

За словами хіміків, захист вітчизняного виробника невигідний багатьом гравцям, зацікавленим у максимальної залежності українського АПК від імпорту, а видимість протистояння між виробниками добрив і фермерами створюється штучно .

«Відмова від введення квот дає сигнал, що Україна не планує захищатися, а вітчизняним хімікам – що галузь неважлива для національної економіки. Якщо повна відмова від введення обмежувальних заходів – це і є компроміс між учасниками ринку, то ми не згодні з таким «компромісом», – заявляють керівники підприємств.

Нагадаємо,28 травня в Києві відбулася акція протесту аграріїв проти запровадження квот на імпорт мінеральних азотних добрив. Сільгоспвиробники вимагали від Кабміну та Президента не допустити ухвалення Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства квот на імпорт мінеральних азотних добрив, оскільки, на їхню думку, це призведе до монополізації ринку та стрибка цін.

Коментарі
Loading...