Прикарпатські праліси стануть заповідними пам’ятками природи, – Держлісагентство

Праліси в України стануть заповідними пам’ятками природи. Ініціатива створення  пралісових заповідників належить Івано-Франківському ОУЛМГ.  Першим до цього процесу   долучиться  Болехівський лісгосп, далі – решта лісгоспів, на території яких є ця унікальна природна спадщина. Про це пише Ресурс з посилання на Держлісагентство України.

Праліси є еталонами природного розвитку лісових екосистем, а також домівкою для рідкісних видів тварин та рослин, тому надважливою метою сьогодні є їх збереження.

Підставою для створення пралісової пам’ятки є висновок про відповідність певної ділянки лісу критеріям пралісів, квазіпралісів чи природних лісів. Болехівський лісгосп першим подав висновок про надання відповідного статусу лісам на площі у майже півтораста гектарів.

фото Держлісагентство України

За словами начальника Івано-Франківського ОУЛМГ Руслана Осташука спільними зусиллями лісівників, науковців, фахівців Фонду дикої природи (WWF)  зроблена величезна робота з визначення пралісових пам’яток природи.

“Площа пралісів на Прикарпатті охоплює 11 тис. гектарів. Держлісагентство ще з січня 2018 року ввело тимчасовий мораторій на будь-які рубки на ділянках, ідентифікованих WWF як праліси чи квазіпраліси, до прийняття офіційного рішення про статус кожної із них. Лісівники Прикарпаття чітко дотримуються цих вимог.  Сьогодні ми підготували клопотання про створення пралісових пам’яток природи у ДП «Болехівське лісове господарство». Підписання меморандуму свідчить про те, що лісівники Прикарпаття підтримують збереження пралісів та вболівають за їх збереження для майбутніх поколінь”, — зауважив Руслан Осташук.

За словами Тараса Ямелинця, спеціаліста з охорони лісів WWF в Україні,  вперше відбувається в Україні застосування пакету правових актів про праліси, розробленого та прийнятого на виконання вимог Карпатської конвенції.

“Завершується робота, розпочата більше 10 років тому і яка є результатом спільних зусиль науковців та практиків у сфері лісівництва й охорони природи, співпраці Держлісагентства, Мінприроди, міжнародних та українських природоохоронних організацій. Те, що Івано-Франківське управління першим ініціювало процес заповідання пралісів, є прецедентом. Ми вітаємо такий крок і сподіваємося що Закарпатське та Чернівецьке обласні управління підхоплять цю ініціативу”, — наголосив Тарас Ямелинець.

 

Коментарі
Loading...