Приречені на загибель: лісові тварини рятуються від тайгового вогню та біжать до людей, – очевидці (Відео)

Внаслідок масштабної лісової пожежі в Сибіру тисячі мешканців лісу загинули. Ті,  кому пощастило врятуватися з вогняного полону,  біжать голодні і налякані,  в пошуках їжі, порятунку і людської небайдужості, пише Ресурс.

В соцмережах люди розповідають про поневіряння тварин, діляться фото і відео, небайдужі намагаються допомагати. Очевидці розповідають про лисиць, зайців, ведмедів, які спокійно підходять  до людей. Люди намагаються підгодувати та напоїти тварин, які дивом врятувались від вогняної пастки гігантских тайгових лісів. За словами місцевих мешканців, в багатьох навертаються сльози, коли вони бачуть обгорілих, змучених диких тварин, які жадібно поїдають печиво з людських рук.

Біологи кажуть, що найближчим часом число диких тайгових тварин, які біжать з лісу збільшиться, зокрема в Іркутському, Красноярському краях, Якутії.

Сергій Найденко, спеціаліст з крупних ссавців Інституту проблем екології та еволюції ім. А.Н. Северцова пояснює, що людям потрібно підготуватися до зустрічі з лісовими тваринами  і знати, як правильно поводитися. Він рекомендує не стояти  перед твариною, відкривши їй можливість  обрати шлях для маневру. Він також не радить годувати тварин з рук, адже це є небезпечно.

За прогнозами біолога, на відновлення фауни від пожежі знадобляться роки. Адже пожежа припала на період розмноження ведмедів, рисів. З потомством вони не зможуть швидко пересуватися і приречені на загибель. Те саме стосується  їжачків, зайців,  польовок, які живуть у норах.

Нагадаємо, загальна площа лісових пожеж в Росії за станом на 2 серпня склала близько трьох мільйонів гектарів. Вогонь приборкати поки що не вдалося.  Дим від палаючої тайги досяг території Аляски і західного узбережжя Канади. Його відчувають також жителі Казахстану і Монголії.

Коментарі
Loading...