Питну воду в ОРДЛО продовжують отруювати стоками з шахт, – Мінреінтеграції

Скидання неочищених стоків шахт до Волинцівського питного водосховища загрожує здоров’ю понад 300 тис. людей.  Допустима концентрація нафтопродуктів перевищена у 6 разів, нітратів – у 5,7 рази, сульфатів – у 3,5 рази, а цинку – майже у 4 рази, пише Ресурс з посиланням на прес-службу Мінреінтеграції.

Зазначається, що Волинцівське водосховище використовується як джерело питної води для міст Єнакієве, Дебальцево, Шахтарськ, Чистяково (раніше Торез) та інших населених пунктів.

“З кінця 2019 року внаслідок злочинної недбалості Російських окупаційних адміністрацій на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей порушено роботу двох водосховищ і спричинено їх забруднення, чим створено пряму загрозу для життя і здоров’я сотень тисяч громадян, а також для місцевої екосистеми”, – йдеться у повідомленні.

За інформацією міністерства, окупаційна влада ігнорує проблему.

” З початку року забруднені стоки шахти замістили у водосховищі близько 25% води. Оскільки фільтраційні станції водосховища не розраховані на очищення води з такими санітарно-хімічними показниками, при збереженні тенденції воно стане абсолютно непридатним для використання до кінця 2020 року”, – наголошують у міністерстві.

На даний момент забір води з Волинцівського водосховища тимчасово припинено, вода для споживання подається з каналу “Сіверський Донець-Донбас”. Однак, невдовзі ситуація може вийти з-під контролю, адже канал потребує регулярного очищення та планового ремонту, тоді окупаційна “влада” почне подавати людям забруднену воду.

Водночас на окупованій частині Луганської області виникла загроза зникнення р. Біла та Ісаковського водосховища, яке розташоване на схід від міста Алчевськ.Так, після припинення роботи водовідливного комплексу шахти “Слов’яносербська”, внаслідок господарської діяльності Алчевського металургійного комбінату (АМК) порушено баланс роботи водосховища.

За результатами моніторингу і відбирання проб, проведеного наприкінці березня 2020 року, клас якості води в Ісаковському водосховищі понижено з “помірно забруднена” на “забруднена”.

Мінреінтеграції наголошує, що плани осіб, які контролюють АМК, збільшити виробництво і забір води для технічних потреб, призведуть до знищення і річки, і водосховища.

 

Коментарі
Loading...