Рада посилила покарання за незаконну вирубку лісу

Парламент прийняв закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів”

За ухвалення відповідного законопроекту №10201-1 в цілому проголосував 241 народний депутат, передає Бізнес-Цензор.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, основними цілями законопроекту визначено підвищення ефективності охорони і захисту лісів від незаконних рубок та запобігання незаконному експорту деревини.
Як вказують автори законопроекту, одним з найнебезпечніших порушень в сфері охорони лісів вважається незаконна вирубка.

Кримінальна відповідальність за це правопорушення передбачена ст. 246 Кримінального кодексу України. Однак зараз для притягнення особи до кримінальної відповідальності за статтею 246 ККУ необхідно, щоб його діями було завдано збитків на суму, що перевищує 1,92 млн грн, що приблизно відповідає вартості 292 кубометрів деревини або незаконної рубки близько 1 га лісу. Так, розмір штрафу за незаконну рубку, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка для громадян підвищено до 510-1020 грн, для посадових осіб – до 2 550-5 100 грн.

Штраф за знищення або пошкодження полезахисних лісових смуг та захисних лісових насаджень складе від 510 до 765 грн для громадян та від 1020 до 1530 грн для посадових осіб.

  • Нагадаємо, у 2018 році відтворено лісів на площі 43,7 тис. га, при тому що у 2017 році площа суцільних зрубів становила 40 тис. га – це рекорд за останні роки.

  • Згідно з дослідженням британської неурядової організації Earthsight, яка дослідила 18 лісозаготівельних ділянок у чотирьох найбільших лісозаготівельних регіонах України, український ліс рубають і вивозять такими темпами, що за чотири роки його експорт до країн ЄС зріс на 75%, перетнувши позначку в 1 млрд євро у 2017 р.

  • До того ж, за оцінками дослідників, 40% цього лісу було вирубано або продано незаконно.

  • З початку року набрав чинності закон щодо посилення заходів проти знищення лісів.

  • Через прийнятий з помилкою минулого року закон про посилення відповідальності за незаконну вирубку щонайменше 31 кримінальну справу закрили в Україні від початку 2019 року.
Коментарі
Loading...