Реформа лісової галузі це не що інше як один із етапів рейдерського захоплення державного майна, – Ігор Соболевський

Сьогодні цьому процесу придумано влучне визначення ДЕРИБАН. Іншого пояснення ліквідації прибуткових, бюджетоутворюючих для ОТГ підприємств не існує. Нічого спільного з поняттям реформи цей процес не має, оскільки в результаті його здійснення жодного покращення галузь не відчує, а мінусів буде безліч. Йдеться про добротні доглянуті споруди лісгоспів і землі під ними. На Прикарпатті планують ліквідувати більшу половину господарств.

Підставою для наказу Держлісагенства була нібито ініціатива знизу. Усвідомлюєте про що йдеться? Вершина цинізму, лісогосподарські колективи попросили ліквідувати їх. З іншого боку декларується мета у вигляді економії коштів шляхом скорочення 160 посад. Для цього не потрібно ліквідовувати господарства, а у кожному з 16 лісгоспів безболісно скоротити по 10 працівників, в т.ч неукомплектовані посади, пенсіонери, неефективний адмінапарат.

Для ефективного вирішення проблем збиткових господарств теж не потрібно їх ліквідовувати. Колективи, які довели господарства до жалюгідного стану скоротити, збиткові лісгоспівські виробництва закрити, шахрайські давальницькі схеми ліквідувати. Залишити директора, трьох фахівців по напрямках діяльності, фінансиста та функціональні команди лісництв. Вивільнені кошти використати для ЛІСОВІДНОВЛЕННЯ. Аналогічно ліквідувати радянський пережиток – обласні управління, які крім витрат і корупційних схем ніччого не продукують. Для отримання сьогоднішнього результату їхньої ліяльності достатньо команди у складі начальника управління, головного лісничого, трьох фахівців по напрямках і дівчину з компютером, завданням якої буде приймати, систематизувати інформацію та формувати статистику.

При цьму забезпечити виконання норм Господарського Кодексу, у відповідності до якого лісгоспи є незалежними суб’єктами господарювання і управління та Держагенство не мають жодного права втручатися у їх господарську діяльність, а здійснювати формування державної політики у галузі в межах своїх повноважень. Вивільнені від утримання цієї злоякісної пухлини мільойни скерувати на відновлення лісів. Згадуючи трьох фахівців по напрямках, маю на увазі функції лісогосподарських господарств, передбачені лісовим Кодексом України, а це: ЛІСОВІДНОВЛЕННЯ, ЛІСОЗБЕРЕЖЕННЯ, ЛІСОВА ОХОРОНА. Не експорт, не збиткові лісопилки, не комерція, а забезпечення ефективного виконання цих трьох завдань, визначених Законом, повино лягти в основу реформи. В результаті реформи суспільство повинно отримати гарантії виконання лісом трьох своїх головних функцій: ЕКОЛОГІЧНОЇ, ЕКОНОМІЧНОЇ, СОЦІАЛЬНОЇ.

facebook.com

Коментарі
Loading...