“Робіть паліїв “відомими” через соцмережі”, – активісти закликають таким чином боротися з ними

Втрачені дерева, спалені тварини, пошкоджене майно - далеко не всі результати "господарювання"

Робити паліїв трави “відомими” у соцмережах з допомогою фото- чи відезйомок, повідомляти про таких осіб до поліції і служб НС на  місцях. До цього закликає небайдужа частина громадськості, аби не тільки викорінити цю ганебну і небезпечну практику, а змусити відповідати за заподіяну довкіллю шкоду, пише Ресурс.

Цими днями сталася ще одна масштабна пожежа в  дністровських плавнях, недалеко від села Маяки Біляївського району Одеської області. Як повідомили в ДСНС, там горів очерет. Пожежа охопила понад 3 гектари.

Пожар под Одессой
Фото Факти

Пости  відчаю у соцмережах рясніють повідомленнями про підпали в різних регіонах країни, фото пошкодженого майна внаслідок підпалів, втрачені гектари лісу, понівечена природа, мертві тварини… Скільки потрібно ще сфотографувати чи написати, щоб припинити ці злочини?

Артем Кириченко Сьогодні спілкувався з місцевими жителями в Голій Пристані, кажуть, що дійсно місцеві палять, щоб ріс молодий комиш, котрий використовують для продажу. Знов люди, знов гроші, екологію забруднюють, винищують птахів та звірів, всім байдуже.

Ось так виглядають херсонські плавні, які щороку страждають від підпалів.

Це пост у Фейсбук херсонського волонтера Ігоря Кураяна.

“На цих фото наші херсонські плавні! Кожен рік їх і все живе спалюють браконьєри! В цьому році пожежі були жахливі! Це наша земля, наша екологія. наше життя. Відповідними службами повинні бути проведені аналіз і профілактичні засоби, щоб це більше не повторювалось! Хотілося би почути звіти і плани на майбутнє”.

Екологи, біологи, пожежники,  журналісти і волонтери вкотре наголошують,  підпали трави є непотрібними, незаконними та небезпечними. Що робити, якщо це ігнорують? Активісти пропонують розповідати публічно про таких героїв в сомережах, фотографувати та знімати  докази їх злочинів.

Головний редактор видання “Форпост” Олег Радик навіть  обіцяє грошову винагороду  у дві тисячі гривень тому, хто   впіймає “на гарячому” недобросовісного господаря та передасть його у руки поліції.

“Побитих паліїв готові лікувати коштом редакції”, – додає  головний редактор видання.
Тож , якщо виявилиі неконтрольований підпал трави,  не будьте байдужими, викличте бригаду рятувальників ДСНС за номером 101, якщо є загроза пошкодженю електромереж  —  зверніться на цілодобову телефонну лінію  за номером 0 800 50 40 20 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів на території України). Якщо особа палія відома – слід повідомити про неї в поліцію за номером 102.
Спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків без дозволу відповідних органів заборонене законодавством України. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст.77-1 КУпАП ). Статтею 245 Кримінального кодексу України за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально-небезпечним способом передбачено кримінальну відповідальність. Винні особи караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років. Якщо такі дії спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.
Коментарі
Loading...