Роботу пунктів пропуску до Криму тимчасово припинили: відкрито кримінальне провадження

За фактом забруднення атмосферного повітря в Криму та Херсонській області розпочато кримінальне провадження. Про це повідомляє Ресурс з посиланням на  Прокуратуру АР Крим.

Нагадаємо, у ніч з 23 на 24 серпня в місті Армянську (АР Крим) стався викид в повітря хімічної речовини невідомого походження. У Міністерстві оборони України повідомили, що викид небезпечної хімічної речовини на заводі ” Кримський титан” стався через обстріл російськими військовими  відстійників  титанового та содового заводів.

3 вересня прикордонники  Херсонського прикордонного загону Азово-Чорноморського регіонального управління Державної Прикордонної служби України провели виміри атмосферного повітря хімічним детектором “ChemPro-100і” на наявність в ньому хімічних речовин.

За результатом дослідження повітря детектор зафіксував перевищення вмісту токсичної хімічної речовини.

4 вересня  Національна поліція  розпочала  розслідування кримінального провадження за ч. 1 ст. 241 КК України (забруднення атмосферного повітря).

ГУ Національної поліції в АРК та м. Севастополі та ГУ Національної поліції в Херсонській області проводяться першочергові слідчі дії, зокрема, допити свідків, направлення запитів до компетентних органів щодо наявності на території можливих джерел забруднення, а також до медичних установ про факти скарг громадян на погіршення стану здоров’я.

Українська влада назвала цей викид екологічною катастрофою.

6 вересня призупинено роботу КПВВ “Каланчак і “Чаплинка”. На даний час працює лише “Чонгар”.

Станом на 7 вересня понад 40 українських прикордонників постраждали від отруєння.

Коментарі
Loading...