Рожеві фламінго знову прилетіли на Сиваш

Цими днями на Херсонщині знову помітили пару фламінго. Ціла зграя з десяти пернатих цього виду одночасно з’явилася на Сиваші, біля села Генгірка Генічеського району Про це пише Ресурс з посиланням на видання Херсонці. Птахи поселились недалеко від торішніх гнізд. Минулого року три пари цих красивих птахів уже гніздилися біля берегів солоного озера на острові Чурюк поруч з Азово-Сиваським національним парком.

Фламі́нго роже́вий (Phoenicopterus roseus) — птах родини фламінгових, один з 6 видів роду Фламінго. В Україні рідкісний залітний вид.Вага тіла 2,1—4,1 кг, довжина тіла 125–145 см, розмах крил 140–165 см. У дорослого птаха оперення біло-рожеве; значна частина покривних пер верху крил, а також спід крил пурпурово-червоні. Дорослий наряд набувають на третьому році життя (Вікіпедія)

Співробітник Азово-Чорноморської орнітологічної станції, кандидат біологічних наук Юрій Андрющенко каже, що нові гнізда рожевих фламінго в цих місцях поки що не виявили. Але вони або ще їх не побудували, або вони просто приховані від очей людини.

Читайте: Волинським соснам бути. Лісівники повідомляють про зменшення соснового всихання

“І це на краще: чим менше люди будуть турбувати нову колонію, тим більше шансів, що крилаті красені будуть прилітати до нас знову і знову. І в майбутньому стануть ще однією визначною пам’яткою краю, посиливши туристичну привабливість Херсонщини”, – наголошує видання.

фото Agro-Ukraine

Декілька цікавих фактів про фламінго

1. Ви знаєте чому забарвлення фламінго таке яскраве і насичене, починаючи від ніжно-бузкового, закінчуючи яскраво-рожевим? Виявляється, таке «напилення» на пташці утворюється завдяки каротину, який потрапляє до них в організм при поглинанні водоростей, рачків та інших мешканців водного світу. Мало того, що фламінго їдять пісок і бруд з води, вони ще й не дихають при трапезі.

2. У сімейному укладі життя фламінго панує рівноправність. Тут і тато, і мама беруть участь у процесі виношування, а потім і вихованні малюків. Як би це не звучало дивно, однак фламінго-самці висиджує відкладені самкою яйця нарівні зі своєю подругою.

3. Ще однією унікальною ознакою є виділення молока у двох статей фламінго. Досить дивне і незвичне явище. І у самця, і у самки виділяються молочні речовини, які обумовлюють достатнє і постійне годування пташенят. 

4. Про те, що фламінго утримуються на поверхні на одній нозі знають усі. А ось чому це відбувається — досі є таємницею. Поки що всі вчені сходяться в єдиній думці — пташки відчувають так себе набагато комфортніше і впевненіше ( Цікаві факти)

Коментарі
Loading...