Сертифікацію газопроводу “Північний потік-2” зупинено за рішенням уряду Німеччини

Про це стало відомо під час брифінгу 22 лютого, повідомляє Der Spiegel.

Таке рішення прийняте урядом Німеччини через ескалацію конфлікту на сході України.

“Сьогодні я попросив Федеральне міністерство економіки відкликати у Федерального мережевого агентства (німецький регулятор Bundesnetzagentur, BNetzA – Ред.) доповідь щодо гарантування енергобезпеки. Це звучить як технічний момент, але це необхідний крок, щоб тепер не могла відбутися сертифікація газопроводу. Без цієї сертифікації “Північний потік 2″ не може бути запущено”, – сказав канцлер ФРН Олаф Шольц.

Протягом найближчих тижнів Федеральне міністерство економіки має намір детально вивчити вплив геополітичних подій та ситуації на сході України на безпеку постачань.

—————————————————————————————————————————————–

Газопровід «Північний потік-2» збудував російський «Газпром» разом із провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії. Роботи вже завершилися, триває процес сертифікації, якому намагається завадити Україна через великі безпекові ризики як для себе, так і для всієї Європи.

Європарламент, німецькі природоохоронні  організації  неодноразово ініцювали зупинку будівництва газопроводу.  Але уряд Німеччини  повідомляв про неможливість зупинки  через загрозу санкцій та судових процесів  проти країни.

Росія після запуску газогону отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною значних доходів від транзиту газу.

Коментарі
Loading...