Шаланди без кефалі: заборона на вилов риби

З 20 серпня розпочинається заборона на промисловий та любительський вилов азово-чорноморської кефалі. Вона триватиме до 10 вересня (включно).

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Державного агентства рибного господарства України.

Однак, це не зупиняє браконьєрів. Так, 16 та 17 серпня Чорноморський рибоохоронний патруль зафіксував чотири порушення   природоохоронного законодавства  у районі  озера Алібей (Тузловська група лиманів), поблизу с. Жовтий Яр.

Протягом двох днів рибінспектори затримали браконьєрів, які  сітками незаконно наловили кефалі-гостроноса. Сума збитків  –  48 тис.гривень.

Згідно постанови КМУ від 21.11.2011 р. №1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів», штраф за незаконний вилов одного екземпляра кефалі становить 595 грн.

У Чорному морі кефалі представлені такими видами риб: лобан, сингіль та гостроніс. Кефаль вважається однією з найкрасивіших і швидких риб Чорного моря. Це зграйний вид риби, що віддає перевагу теплій воді. Вона не вимоглива до кисневого балансу і солоності води. Життя цих риб проходить у морях, затоках, лиманах і гирлах річок.

Період її нересту відбувається в морі, для нагулу вона переходить у лимани. На зиму кефаль знову мігрує у море.

 

Коментарі
Loading...