Що відомо про ліки від нового вірусу?

В Україні коронавірус  будуть лікувати  “Плаквенілом”. На сьогодні, вже отримано три тисячі упаковок цього препарату.  Про це  2 квітня, в програмі “Право на владу”  повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, пише  Ресурс.

“Компанія Sanofi передала фізично препарат лише сьогодні . У нас вже готовий відповідний розподіл. Передали три тисячі упаковок. 2250 упаковок роз’їдуться по всіх областях. 750 упаковок залишається в Києві для швидкого реагування. Завтра буде підписаний наказ на відповідний договір і це відразу поїде по регіонах”, – сказав міністр.

За його словами, “Плаквеніл” зараз – єдиний препарат, в якому є активна речовина, що безпосередньо впливає на лікування при інфікуванні коронавірусом.

Він також додав, що є домовленості з іншими компаніями на постачання аналогічних препаратів. Зокрема, наступного тижня готуються отримати препарати для лікування 20 тисяч пацієнтів.

Але найголовніше, за словами Степанова, що в Україні вже є підписаний протокол лікування, тому що “раніше лікарі не були нічим не озброєні”.

Гідроксихлорохін (“Плаквеніл”) – це протималярійний препарат. Він надає помірну імуносупресивну, специфічну і неспецифічну протизапальну дію при аутоімунних захворюваннях.Гідроксихлорохін застосовується для профілактики та лікування малярії, лікування ревматоїдного артриту, ювенільного ревматоїдного артриту, системного червоного вовчака (на початкових стадіях ревматологічних захворювань), дискоїдного червоного вовчака та фотодерматозів.

Виробники наголошують, що перед початком курсу лікування препаратом “Плаквеніл” усім пацієнтам необхідно пройти офтальмологічне обстеження. Надалі таке обстеження слід проводити принаймні кожні 12 місяців.

Обережно потрібно лікувати пацієнтів віком понад 65 років.

Відомо про випадки кардіоміопатії, що призводила до розвитку серцевої недостатності, інколи з летальним наслідком, у пацієнтів, яких лікували цим препаратом. 

Виробники посилаються на брак інформації щодо доказів ефективності препарату. Так, згадана фармацевтична компанія “Санофі”, яка виробляє препарат “Плаквеніл” зазначає, що зараз недостатньо клінічних даних для того, щоб робити будь-які остаточні висновки про клінічну ефективність або безпеки гідроксихлорохіну у разі лікування COVID-19.

Коронавірус на 18.02.2020: звідки взявся, які ліки та спосіб зараження

“Попередні результати різних незалежних досліджень вимагають додаткового аналізу і більш ретельно відпрацьованих і великих за обсягом клінічних досліджень для підтвердження профілю користі / ризику гідроксихлорохіну в застосуванні для пацієнтів з COVID-19”, – заявили в “Санофі”.

Проте, медики світу  кажуть, що втрата часу на випробування  сьогодні загрожує збільшенням смертності від вірусу завтра.

Відомо, що сьогодні  перше клінічне дослідження  препарату” Плаквеніл” разом з “Азитроміцином” провів  французький лікар  Дідьє Раульт. Через шість днів після початку прийому препарату лише чверть учасників дослідження залишилися носіями вірусу.

Професор Раульт розробив терапію на основі комбінації антималярійного препарату гідроксихлорохіну і антибіотика азитроміцину. 14 хворих півтора тижня приймали 600 мг гідроксихлорохіна тричі на день, а половина з них комбінувала це з “Азитриміцином” у дозуванні: дві доби 500 мг на день, ще чотири дні – 250 мг.

“Я не розумію, звідки це взяли, що гідроксихлорохін, який прописували мільйонам людей протягом 30 років, це отрута. Це медикамент, який застосовували мільярдами доз. Азитроміцин ж – це антибіотик, який застосовують найбільше в світі при лікуванні респіраторних захворювань. Чисто з терапевтичної точки зору ми бачимо, що у хворих, які надходять з дихальною недостатністю в реанімацію, вже майже немає в організмі вірусу. І тут вже занадто проводити противірусну терапію. Проблемою стає вже не боротьба з вірусом, а порятунок життя”, – сказав лікар.
 Від 26 березня уряд Франції офіційно дозволив прописувати “Плаквеніл” у випадку підтвердження коронавірусної інфекції. Однак представники лікарської спільноти наполягають, що ефективність гідроксихлорохіну не доведена і необхідні більш серйозні дослідження. Крім того, побоювання у медиків викликають можливі побічні ефекти препарату.
30 березня   управління продовольства і медикаментів США  також схвалює застосування гідроксихлорохіну як препарату для лікування коронавірусу в надзвичайній ситуації.
дональд трамп
Фото Associated Press

Китайські спеціалісти  звернули увагу на позитивні  результати  лікування препаратом  Favipiravir (торгова марка Avigan),  який розроблений дочірньою компанією Fujifilm.  Клінічні випробування препарату відбувлись за участю 340 пацієнтів в Ухані і Шеньчжені.

“Він має високий ступінь безпеки і явно ефективний в лікуванні”, –  зробив висновок представник китайського міністерства науки і техніки Чжан Сіньмінь.

Пацієнти, яким дали ліки в Шеньчжені, мали негативний результат аналіз на вірус в середньому через чотири дні після зараження, тоді як ті, хто не вживав ліки – в середньому через одинадцять.Більше того, рентген підтвердив поліпшення стану легень приблизно у 91% пацієнтів, яких лікували Favipiravir, порівняно з 62% поліпшення без препарату. Favipiravir потребуватиме схвалення уряду Японії для повномасштабного застосування на пацієнтах з Covid-19. Це може статися вже в травні.

В Україні активізувалися шахраї, які пропонують "ліки від ...

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.
Читайте також: Американський інфекціоніст прогнозує, що карантин триватиме від трьох місяців до півроку
Всесвітня організація охорони здоров’я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з’явиться не раніше, ніж через півтора року.
Станом на ранок 3 квітня, у світі загальна кількість заражених коронавірусом COVID-19 складає 1 016 128 осіб.
Коментарі
Loading...