В Україні коронавірус будуть лікувати “Плаквенілом”. На сьогодні, вже отримано три тисячі упаковок цього препарату. Про це 2 квітня, в програмі “Право на владу” повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, пише Ресурс.
За його словами, “Плаквеніл” зараз – єдиний препарат, в якому є активна речовина, що безпосередньо впливає на лікування при інфікуванні коронавірусом.
Він також додав, що є домовленості з іншими компаніями на постачання аналогічних препаратів. Зокрема, наступного тижня готуються отримати препарати для лікування 20 тисяч пацієнтів.
Але найголовніше, за словами Степанова, що в Україні вже є підписаний протокол лікування, тому що “раніше лікарі не були нічим не озброєні”.
Гідроксихлорохін (“Плаквеніл”) – це протималярійний препарат. Він надає помірну імуносупресивну, специфічну і неспецифічну протизапальну дію при аутоімунних захворюваннях.Гідроксихлорохін застосовується для профілактики та лікування малярії, лікування ревматоїдного артриту, ювенільного ревматоїдного артриту, системного червоного вовчака (на початкових стадіях ревматологічних захворювань), дискоїдного червоного вовчака та фотодерматозів.
Виробники наголошують, що перед початком курсу лікування препаратом “Плаквеніл” усім пацієнтам необхідно пройти офтальмологічне обстеження. Надалі таке обстеження слід проводити принаймні кожні 12 місяців.
Обережно потрібно лікувати пацієнтів віком понад 65 років.
Відомо про випадки кардіоміопатії, що призводила до розвитку серцевої недостатності, інколи з летальним наслідком, у пацієнтів, яких лікували цим препаратом.
Виробники посилаються на брак інформації щодо доказів ефективності препарату. Так, згадана фармацевтична компанія “Санофі”, яка виробляє препарат “Плаквеніл” зазначає, що зараз недостатньо клінічних даних для того, щоб робити будь-які остаточні висновки про клінічну ефективність або безпеки гідроксихлорохіну у разі лікування COVID-19.
“Попередні результати різних незалежних досліджень вимагають додаткового аналізу і більш ретельно відпрацьованих і великих за обсягом клінічних досліджень для підтвердження профілю користі / ризику гідроксихлорохіну в застосуванні для пацієнтів з COVID-19”, – заявили в “Санофі”.
Проте, медики світу кажуть, що втрата часу на випробування сьогодні загрожує збільшенням смертності від вірусу завтра.
Відомо, що сьогодні перше клінічне дослідження препарату” Плаквеніл” разом з “Азитроміцином” провів французький лікар Дідьє Раульт. Через шість днів після початку прийому препарату лише чверть учасників дослідження залишилися носіями вірусу.
Професор Раульт розробив терапію на основі комбінації антималярійного препарату гідроксихлорохіну і антибіотика азитроміцину. 14 хворих півтора тижня приймали 600 мг гідроксихлорохіна тричі на день, а половина з них комбінувала це з “Азитриміцином” у дозуванні: дві доби 500 мг на день, ще чотири дні – 250 мг.

Китайські спеціалісти звернули увагу на позитивні результати лікування препаратом Favipiravir (торгова марка Avigan), який розроблений дочірньою компанією Fujifilm. Клінічні випробування препарату відбувлись за участю 340 пацієнтів в Ухані і Шеньчжені.
“Він має високий ступінь безпеки і явно ефективний в лікуванні”, – зробив висновок представник китайського міністерства науки і техніки Чжан Сіньмінь.
Пацієнти, яким дали ліки в Шеньчжені, мали негативний результат аналіз на вірус в середньому через чотири дні після зараження, тоді як ті, хто не вживав ліки – в середньому через одинадцять.Більше того, рентген підтвердив поліпшення стану легень приблизно у 91% пацієнтів, яких лікували Favipiravir, порівняно з 62% поліпшення без препарату. Favipiravir потребуватиме схвалення уряду Японії для повномасштабного застосування на пацієнтах з Covid-19. Це може статися вже в травні.