СУД В ГААЗІ РОЗПОЧНЕ РОЗГЛЯД ЗАЯВИ УКРАЇНИ ПРО ЗЛОЧИНИ РФ НАСТУПНОГО ТИЖНЯ, – КАРІМ ХАН

 

Про це заявив  прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Карім Хан, йдеться на сайті суду, пише Ресурс.

Він додав, що Україна не є державою-учасницею Римського статуту Міжнародного кримінального, тому сама не може передати цю ситуацію до мого офісу.

“Але вона двічі скористалася своїми прерогативами, щоб на законних підставах визнати юрисдикцію Суду щодо ймовірних злочинів за Римським статутом, які відбуваються на її території, якщо Суд вирішить її здійснити” – йдеться в заяві

Після вивчення ситуації і висновків Офісу прокурора, він вважає, що  є  “достатні підстави для початку розслідування. Зокрема, я впевнений, що є обґрунтовані підстави вважати, що в Україні були скоєні як воєнні злочини, так і злочини проти людства стосовно подій, які вже були оцінені під час попередньої експертизи Офісом. Враховуючи розширення конфлікту останніми днями, я маю намір, щоб це розслідування також охопило будь-які нові імовірні злочини, що підпадають під юрисдикцію мого офісу, які вчиняються будь-якою стороною конфлікту на будь-якій частині території України” .

Як повідомлялося, з поданням щодо розслідування воєнних злочинів, скоєних Росією і Білоруссю в Україні до Міжнародного суду звернулася Литва.

P.S. 2 березня Гаазький трибунал заявив про таке своє рішення, але після звернення 38 країн на підтримку розгляду справи щодо злочинів РФ, 3 березня 2022 стало відомо, що Міжнародний суд в Гаазі ВЖЕ розпочав розслідування за заявою України.

Коментарі
Loading...