Світові ціни на пшеницю зросли через погану якість озимих, що спричинила безсніжна зима

Американські пшеничні біржі, за результатами торгів, зросли слідом за європейськими на тлі зниження прогнозів виробництва в Україні та Росії, та внаслідок погіршення стану посівів озимої пшениці в США.

Світлина від Михаила Евгеньевича.

Світлина від Михаила Евгеньевича.
Озимина на Одещині, квітень 2020

Ціни росли, навіть незважаючи на обвал цін на американську нафту WTI на 300% та викликане ним падіння ринків сої та кукурудзи, з посиланням на дані електронної біржі graintrade, пише agronews.ua.

Рівень опадів, що пройшли в Україні та центральних регіонах Росії, склав мінімальні 5-10 мм, чого недостатньо для активізації росту озимої пшениці. Відсутність в наступні 7-10 днів суттєвих опадів в Україні, ЄС та Росії може значно знизити прогнози врожаю пшениці для цих країн.

Тож травневі ф’ючерси на пшеницю на MATIF виросли на 5,25 €/т до майже дворічного максимуму 203,75 €/т або 220,8 $/т, а вересневі – на 4,5 €/т до 190,75 €/т або 206,7 $/т.

Ціни підтримала чутки про проблеми з наявністю фізичних обсягів пшениці для закриття експортних зобов’язань сезону 2019/20 МР у Франції. Кількість посівів озимої пшениці в доброму або відмінному стані у Франції за тиждень зменшилася на 1% до 61%.

Експорт пшениці з США за тиждень зменшився на 29% до 469,9 тис т,а з початку сезону склав 21,964 млн т. Щоб вийти на прогнозований USDA у квітні рівень, країні потрібно до 1 червня експортувати ще 4,8 млн т пшениці, або 800 тис т щотижня.

За оцінками USDA, ярою пшеницею в США через прохолодну погоду засіяно лише 7% запланованих площ в порівнянні з 18% в середньому за 5 років на цю дату.

Кількість посівів озимої пшениці в доброму або відмінному стані у США за тиждень зменшилася на 5% до 57%, хоча рік тому таких було 62%. Задовільний рівень запасів ґрунтової вологи зменшився на 2% до 88% в порівнянні з 94% у минулому році.

В умовах невизначеності, що буде із світовою економікою у постпандемічний період, та обвалу привабливості для інвесторів нафто-газового та акційного ринків, зерно реально стає тихою гаванню надійності вкладень.

Коментарі
Loading...