Світовий попит на нафту у квітні 2020 року впаде на 29 млн бар./день у порівнянні з квітнем минулого року і повернеться на рівень, який останній раз був у 1995 році.
Про це йдеться в опублікованому 15 квітня щомісячному огляді Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), пише РБК. За весь 2020 рік попит на нафту у світі скоротиться на рекордні 9,3 млн бар./день, ліквідувавши накопичене зростання попиту майже за десятиліття, прогнозує МЕА. Після виходу доповіді МЕА червневі ф’ючерси на нафту Brent посилили падіння, опустившись на 4% — до $28,4 за барель.
Плавучі потужності все більш дорожчають через жорстку конкуренцію трейдерів за морські судна. Ставки фрахту супертанкерів класу VLCC збільшилися більш ніж удвічі з лютого.
Крім цього є проблема якості різних сортів, через що розміщувати будь-яку нафту в будь-яких сховищах неможливо: для певних продуктів потрібні спеціальні ємності, а їх географія обмежена. В кінці березня вільні потужності зі зберігання нафти в глобальному масштабі оцінювалися в 0,9-1,8 млрд барелів, що еквівалентно 9-18 дням глобальних поставок, повідомляв Reuters.