СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! Депутати Волинської облради хочуть свого лісу

Депутати Волинської обласної ради вважають, що держлісгоспи незаконно використовують ліси деяких районів Волині, тому хочуть повернути їх у комунальну власність. Щодо вирішення цього питання ще у квітні цього року вони звернулися Прем’єр-міністра України, Міністра екології та природних ресурсів України. Справа в тому, що голова облдержадміністрації Борис Климчук (нині покійний) ще 2011 року підписав розпорядження, згідно з яким ліси дочірніх підприємств «Маневичіліс», «Любомльліс» та «Ківерціліс» Волинського обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Волиньоблагроліс» надали в постійне користування для ведення лісового господарства державним лісогосподарським підприємствам «Поліське лісове господарство», «Прибузьке лісове господарство», «Ківерцівське лісове господарство», «Цуманське лісове господарство» . Пізніше “Волиньоблагроліс” подало позов щодо скасування розпорядження.

Депутати пояснюють незаконність рішення в тому, що історично ліси належали громаді, бо насаджені були лісовими підприємствами, які, свого часу, належали «Волинському обласному комунальному спеціалізованому лісогосподарському підприємству «Волиньоблагроліс» Волинської облради.

12 жовтня 2017 року Вищий адміністративний суд України поставив остаточну крапку у цій справі щодо передачі лісів площею 55,635 га на території Ківерцівського, Маневицького та Любомльського районів Волинської області державним лісогосподарським підприємствам. А вже 28 лютого 2018 року Верховний Суд України відмовив у допуску до провадження Верховного Суду України від 12 жовтня 2017 року.

Проте Держлісагентство України категорично проти такого рішення.

Заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар, Начальник Волинського ОУЛМГ Олександр Кватирко

По-перше, стверджує заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар, всі лісові активи перебувають у власності держави і скасування розпорядження автоматично не повертає ліси в обласну комунальну власність. Таке рішення приймає лише Кабмін. Держлісагентство визначає доцільність чи недоцільність передачі і звертається в Кабмін щодо того, чи варто передавати ліси. По-друге, необхідності, тим більше економічної, для таких рішень сьогодні немає. Держлісгоспи мають фаховий досвід і практику,  вже відлагоджену систему охорони та контролю у галузі ведення лісового господарства. До того ж, між комунальним і державним підприємствами є велика різниця щодо прибутків і сплати податків до місцевих бюджетів. Так, в порівнянні з 2011 роком, коли лісові підприємства перейшли у державну власність, вже 2016 року вони змогли сплатили податків державі у десять разів більше.

До дискусії приєднуються й волинські лісівники.

Через гостроту й актуальність проблеми на Волині днями відбулася дискусія між лісівниками та представниками громад. Головний лісівник Волинської області Олександр Кватирко, зауважує, що ведення лісового господарства – це не лише заготівля деревини.  Насамперед, необхідні заходи з лісовідновлення, догляду та збереження лісу. І для ефективного ведення лісового господарства потрібні фахівці, чималі кошти та спеціальна техніка.

На думку Олександра Кватирка, заяви щодо створення комунальних лісів є популістським, мають свої політичні джерела і замовників.

депутат Волинської облради Анатолій Грицюк

Так, завдяки журналістському розслідування “ВолиньPost” стало відомо про те, що брат депутата Волинської облради Анатолія Грицюка має безпосередній стосунок  до лісозаготівлі, бо є власником пилорами і деревообробного цеху. Мешканці села, де розташована пилорама називають її ”підпільною”. Адже, ще минулого року ніяких офіційних документів на неї в Леоніда Грицюка не було, як і сплачених до місцевого бюджету податків від свої діяльності. До того ж, джерела в правоохоронних органах, на які покликаються журналісти, повідомили, що у Анатолія Грицюка, мовляв є, навіть, “приватний ліс”. Понад 300 гектарів лісу за селом Жидичін, які перебувають в оренді ТОВ “СІАЛЬ”, зареєстрованого в селі Жабка Ківерцівського району. Джерела вказують, що екс-голова Волиньради має до нього неабияке відношення і свого часу сприяв їм в отриманні дозволів та інших документів на оренду і користування. Отже, на перший погляд, ідея повернення лісу волинянам має, начебто, благородну ціль: потурбуватися про потреби громади, отримати кошти до місцевих бюджетів, створити робочі місця. А в дійсності, ниточки тягнуться до особистих бізнес-інтересів волинських кланів і створених ними підприємств.

Коментарі
Loading...