Ситуація в лісовому господарстві може обернутися катастрофою, – депутат Андрій Кіт

Недофінансування державних підприємств лісового господарства може обернутися катастрофою. Так вважає народний депутат Андрій Кіт. Про це він заявив під час бурхливого обговорення президентських поправок до закону №5495.

Нагадаємо, цей закон Президент України заветував влітку, одразу після прийняття його парламентом. Каменем спотикання стала норма, якою запроваджувалася повна заборона експорту деревної сировини за кордон, зокрема і дров. На думку глави держави, цим порушувалася низка міжнародних угод з країнами ЄС та СОТ.

Раніше,  “Ресурс” повідомляв про критичне накопичення дров’яної сировини на складах державних лісових господарств. Наразі діє ще й урядова заборона на експорт деревини, до завершення перевірки ініційованої прем’єр-міністром Гройсманом. Приводом для неї слугувало розслідування маловідомої екологічної організації з Великобританії.

Фахівці лісової галузі вже давно б’ють на сполох через ситуацію з всиханням лісу. Власне саме тому в Україні зростає профіцит дров’яної сировини, яку не використовують через відсутність переробки.

На думку народного депутата, Верховна рада України має терміново прийняти пакет законів, спрямованих на подолання гострої фінансової кризи в лісовому господарстві. Адже саме через недофінансування державні лісництва не можуть протистояти масовому всиханню лісів.

Андрій Кіт, народний депутат, група “Удар”

“Я розумію, наскільки є гострою зараз ситуація в лісах. Може ви не звертаєте увагу і не бачите сухі дерева лісів на Житомирщині, на Поліссі, в Карпатах, не бачите відсутності лісосмуг і ерозії ґрунтів в південній частині України і не розумієте, наскільки це серйозно може обернутися ,і якою екологічною катастрофою воно може обернутися для України взагалі як такої, але я вважаю, що бездіяльність в цьому разі є фактично дорівнює злочинності. І тому вважаю за потрібне швидко розглянути ці зміни, які потрібні нам в Податковому кодексі… на податковому комітеті, на бюджетному комітеті. І обов’язково ще на тій сесії прийняти пакет законопроектів, який дозволить працювати Фонду лісового господарства, дозволить перерозподіляти кошти і займатися відновленням лісів, особливо, що стосується півдня України”.

Коментарі
Loading...