Танення льоду та безлад зі сміттям стали причиною навали білих ведмедів, – науковець

Скорочення площі льодів, викликане зміною клімату, а також недбале ставлення до збирання і утилізації сміття стало причиною масового нашестя білих ведмедів в селищах архіпелагу Нова Земля. Таку думку висловив координатор проектів з біорізноманіття Арктики Всесвітнього фонду дикої природи Михайло Стішов

Справа в тім, що основна їжа ведмедів розташовується на краю льоду, а коли її тривалий час нема, то тварини йдуть до людей. За словами директора Всесвітнього фонду дикої природи у Росії Ігоря Честіна, подібна ситуація спостерігається у всіх північних регіонах, повідомляє Інтерфакс.

Як повідомив глава муніципального осередку Нова Земля Жіганша Мусін, режим надзвичайного становища вводиться без обмеження за часом – до тих пір, поки  не мине небезпека для місцевого населення.

“Я на Новій Землі з 1983 року, але ніколи раніше такого масового нашестя білих ведмедів не було. Нагадаю, більше п’яти тварин не покидають гарнізон, в буквальному сенсі ганяються за людьми і навіть заходять в під’їзди житлових будинків”, – сказав він.

На архіпелаг направлять оперативну групу, яка повинна  запобігти нападу білих ведмедів на людей. Фахівці сподіваються, що тварин вдасться відігнати без застосування зброї.

“Раз прийнято рішення про заборону відстрілу, доведеться йти по більш довгому і менш безпечному для місцевих жителів шляху. Всього поблизу населених пунктів знаходиться близько 50 ведмедів, тому роботи буде багато”, – додав Мусін.

Як повідомив заступник голови адміністрації Нової Землі Олександр Мінаєв, велике скупчення білих ведмедів спостерігається в останні три місяці.

“Люди налякані, бояться виходити з дому, порушується режим повсякденної діяльності, батьки побоюються відпускати дітей в школи і дитячі сади”, – повідомляється в доповіді Мінаєва.

Білий ведмідь вважається найбільшим сухопутним хижаком на планеті, його популяція знаходиться під загрозою через браконьєрство та зміни клімату. У Росії полювання на нього заборонена.

Коментарі
Loading...