В Одесі готуються до відбуксування у порт танкера «Делфі» (Delfi), який зазнав аварії на Чорноморському узбережжі в 2019 році. Відомо, що задля транспортування використовують спеціальні технології, зокрема із застосуванням робототехніки, про це заявили у компанії Smart Marine Concept, яка займатиметься підняттям судна, пише Ресурс.
З допомогою робота дослідили корпус судна, нині насосами викачують воду для зручності подальшого піднімання. Підіймати судно будуть з допомогою внутрішніх та зовнішніх понтонів, адже застосування плавучих кранів у цьому місці неможливе. Тому, кажуть фахівці, застосуватимуть комбіновані методи: відновлення плавучості та допомога техніки. Танкер планують викренити до безпечного кута (близько 30 градусів) і підтримувати в такому положенні на час проведення підготовчих робіт для постановки судна на плав.
Складність полягає ще й в тому, що солона вода дуже пошкодила танкер, і він може тріснути навпіл будь-якої миті через непродумані і поспішні маневри .
Нагадаємо, в листопаді 2019 року в Чорному морі біля Одеси зазнав аварії танкер «Делфі» (Delfi) з трьома українцями на борту. За версією слідства, танкер зазнав аварії через те, що капітан проігнорував попередження про шторм і відмовився від запропонованої допомоги, чим поставив під загрозу життя членів екіпажу і безпеку в акваторії Одеського морського порту. Надалі це судно почало дрейфувати і потрапило на мілину в акваторії порту. Судновласник пообіцяв прибрати судно до початку пляжного сезону, повідомляє УНІАН.
21 травня мер Одеси Геннадій Труханов повідомив, що з борту «Делфі» стався витік нафтопродуктів. Тоді пальне, яке витекло, оперативно прибрали. 21 червня було зафіксовано новий витік нафтопродуктів з аварійного танкера, площа «плями» сягала 400 кв. м. Чиновники запевнили, що її локалізували за допомогою бонів. Пізніше у соцмережах з’явилися фото, на яких було видно пляму нафтопродуктів, яка рухалася у бік пляжу. Нині пляж закритий, купатися там заборонено.