Токсичні китайські краби загрожують чорноморській акваторії, – екологи

В акваторії Чорного моря, в Дніпро-Бузькому лимані спіймали дуже небезпечний вид крабів – китайські мохнаторукі краби (Eriocheir sinensis).

В Асоціації рибалок України розповідають,  що це вид крабів надзвичайно небезпечний,  вони можуть завдати шкоди флорі і фауні. У цих крабів в українських водах практично немає конкурентів і є небезпека, що вони можуть наводнити акваторію Чорного моря та лиманів. Мохнаторукі краби прекрасно себе почувають, як в прісній, так і в солоній воді.

Вони агресивні до інших мешканців водойми,  швидко розмножуються, витісняючи інші види.

Цей вид раніше зустрічався тільки в озері Янчэнху і в Жовтому морі. В Європу вони потрапили тільки на початку двадцятого століття.

“Краби знищують рибу у водоймі, з’їдають риб’ячу ікру, не гребують і іншими водними мешканцями. Мохнаторукі краби вважаються неперевершеними землекопами, вони виривають довгі (більше 5 метрів) розгалужені нори, в тому числі і в греблях та інших гідротехнічних спорудах. Це неодноразово призводило до масштабних аварій”, – говорить голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.
М’ясо мохнаторуких крабів вживати не можна, вони є переносниками легеневого паразита, який  пошкоджує легені і мозок людини та викликає важке захворювання.
Мохнаторукий краб вважається одним із ста найбільш небезпечних крабів в світі, які завдають  серйозну шкоду довкіллю.
Коментарі
Loading...