Травоїдних тварин може поменшати через більшу вразливість до змін клімату, – дослідження

Травоїдні тварини під найбільшим ризиком зникнення, ніж інші види. До такого висновку дійшли вчені Міжнародної спілки охорони природи (МСОП), опублікувавши нещодавно результати дослідження у  журналі Science Advances, цитує Ресурс. Таким чином, приблизно кожен четвертий вид травоїдних, 25,5%, знаходиться під загрозою зникнення або є вразливим.

Фото AP

Дослідники проаналізували дані для 22 166 видів тварин з хребтом, включаючи тип тварин (рептилії, птаха або ссавці), географічне положення, середовище проживання і розмір. Особливо вразливими вважають тварин, що мешкають у лісових системах.

Для порівняння, ризику піддавалися 17,4% хижаків і 15,8% всеїдних тварин, каже провідний автор дослідження Тріша Етвуд, еколог з Університету штату Юта.

«Ми повинні думати про травоїдних як про дітей з плакату про вимирання. Тому замість білих ведмедів і тигрів подумайте про травоїдних, таких як носороги і зелені морські черепахи», – сказав Етвуд.

Останній самець північного білого носорога в дикій природі помер в 2018 році, але вчені намагаються врятувати вид за допомогою донорських ембріонов.

За словами  пана Етвуда, причини вимирання — інвазивні види, зміна клімату і втрата середовища проживання. Все це суттєво впливає на травоїдних більше, ніж на тварин з іншим раціоном харчування.

Коментарі
Loading...