Тривають консультації щодо скасування мораторію на експорт лісу-кругляка

Про це повідомила радник міністра економічного розвитку і торгівлі Роксолана Підласа, повідомляють Українські новини.

Зміст консультацій є конфіденційним за угодою сторін. “Українська сторона надала ЄС усю запитувану інформацію”, – сказала вона.

На цей момент ЄС може подати запит про створення арбітражної групи (згідно зі ст.306 Угоди про асоціацію) або ж не продовжувати суперечку.

Нагадаємо, навесні 2015 року Верховна Рада прийняла законопроект, яким на 10 років заборонила експорт необроблених лісоматеріалів: деревних порід (окрім сосни) – з 1 листопада 2015 року, деревних порід сосни – з 1 січня 2017 року.

Дискусія між з ЄС стосується того, що зазначені дії української сторони були здійснені з порушенням процедур, передбачених Угодою про асоціацію між Україною і ЄС (ст.35 Обмеження експорту або імпорту).

Ця стаття передбачає, що жодна зі сторін не повинна вводити або зберігати в силі будь-які заборони, обмеження чи заходи еквівалентної дії щодо імпорту будь-якого товару іншої сторони або ж експорту будь-якого товару, призначеного для території іншої сторони.
Також в цілому утримання від обмежень у торгівлі було передбачене й на час дії меморандуму про отримання попередньої програми макрофінансової допомоги від ЄС.
Нагадаємо, у грудні на засіданні Ради асоціації Україна-ЄС Україна закликала зняти мораторій на експорт необробленої деревини.
Коментарі
Loading...