«Це варварство необхідно нарешті вже припиняти, штрафи за підпал мають бути збільшені у 50-100 разів”,- Єгор Фірсов

129 пожеж в екосистемах сталося за останню добу лише в Київській області

Найзапеклішу боротьбу с полум’ям вели Білоцерківський, Сквирський, Кагарлицький, Володарський, Тетіївський, Баришівський, Ставищенський райони. Загальна площа ліквідованих пожеж в екосистемах становить 169, 4 га. Загалом 129 пожеж за добу лише у Київській області, пише Ресурс .

У Києві за останні 12 днів зафіксовано майже 150 пожеж в екосистемах загальною площею понад 30 га, щодоби підрозділи ДСНС України здійснюють понад  2 тис.  виїздів, повязаних з надзвичайними ситуаціями, в тому числі гасінням пожеж, спричинених підпалами сухої трави, повідомляють у ДСНС України.

Соціальні мережі рясніють  фото- і відеофіксацією страшних наслідків людської недбалості і нахабного цинізму.

Пожежа у Долині нарцисів, 28 березеня 2020 року
Світлина від Нижньодністровський національний природний парк.
Горить Нижньодністровський природний парк, 1 квітня 2020 року

Опубліковано Sergey Kuznetsov Неділя, 5 квітня 2020 р.

Підпал плавнів  на Карантинному острові, Херсощина, вогонь підібрався до дачного масиву,  5 квітня 2020 року
У центрі Києва на Хрещатику спалахнула сильна підземна пожежа ...
Пожежа на Хрещатику, в колекторному тунелі, 5 квітня 2020 року
Пожежа у Чорнобилі: задіяли 90 вогнеборців, 18 одиниць техніки ...
Верхова пожежа в зоні ЧАЕС, 4-5, 6 квітня 2020 року. Фото ДСНС України.

В Україні ще одна пошесть, яку, як виявилося, ані адміністративні , ані кримінальні покарання, закріплені нещодавно законодавством, не лякають. Як правило, підпали трапляються в таких містах, де нелегко встановити осіб-порушників, адже ані відеокамер на природі, ані цілодобового патрулювання нині немає, і навіть карантинні правила паліям не заважають.

Нині, за  самовільне спалювання сухої рослинності  Кодекс адміністративних правопорушень передбачає штрафи громадянам від 170 до 340 грн, посадовцям – від 850 до 1190 грн.

Отже, вочевидь  листівки від природозахисників, заклики рятувальників, пожежних, лісівників,  штрафи поліції – ніщо для паліїв.  Жахливі  екологічні наслідки,  людські жертви, масштабні матеріальні втрати в умовах і  без того складної ситуації в суспільстві, особливо в період карантину, спричиненого пандемією коронавірусу, вимагають негайного перегляду суворості покарань щодо паліїв.

“На жаль, руки в нас зазвичай доходять до реформ лише тоді, коли трапляється біда. Проблема підпалів трави несвідомими громадянами навесні та восени в нас давно вже стоїть дуже гостро. Втім, штраф за таке порушення досі складає лише 175 грн. І щороку ми бачимо одну й ту саму картину – в усіх регіонах палають поля, очерет, ліси”,  – каже тимчасовий в.о Держекоінспекції Єгор Фірсов.

Він заявив, що суми  штрафів мають бути збільшені у  50-100 разів.

“За відсутність маски зараз вас можуть покарати на 17 тис. грн, а за підпал, який може забрати чиєсь життя (як вже нещодавно відбулося на Житомирщині), штраф мізерний”, – зауважив Фірсов.

Коментарі
Loading...