Цілюще Лемурійське рожеве озеро – унікальне природне явище Херсонщини

Унікальне рожеве солоне озеро,  що  розташувалось на Херсонщині,  щоліта приваблює  не тільки  українців, а й туристів з багатьох країн світу. За своїми лікувальними властивостями вода і  пелоїди (солоні лікувальні грязі) озера не мають аналогів у Європі,  з гордістю розповідають мешканці с. Григорівка, пише Ресурс.

Відтепер, кажуть вони, щоб зцілитися, не потрібно  мандрувати до далекого Мертвого моря.  Аби побачити Лемурійське диво-озеро достаньо добратися до Чаплинського району у село Григорівка. Не так давно воно стало своєрідним місцем паломництва туристів, а також тих, хто хоче одужати з допомогою природного феномену.

Цікавий рожевий колір озеро має завдяки бактерії Дуналіеллі Солоноводній (лат. Dunaliella salina- вид одноклітинних зелених водоростей), які єдині виживають у солоній воді.  Оскільки конкуренції у водоростей немає, то вони розмножуються у величезній кількості і забарвлюють воду в екзотичний колір.

В озеро неможливо зануритися повністю через величезний вміст солі – до 300 грамів на літр. Але головне в іншому – озеро цілюще, воно лiкує шкiру і суглoби.

Відкрили унікальне джерело цілком випадково, кажуть місцеві мешканці. Історія схожа на легенду, але розповідають, що наприкінці 60-х років в одну з бухт Сиваської затоки в Херсонській області  впав військовий вантажний літак . Аварія спричинила пробивання товстого слою багнюки лиману. Поступово воронка почала наповнюватися солоними водами Сиваша. Про дивовижні властивості водойми довгий час ніхто не здогадувався. Вчені притримуються іншої версії: це залишки доісторичного Лемурійського моря, яке омивало береги міфічного затонулого континенту з високорозвиненою цивілізацією. Солоність води у озері досягає 270-300 г/літр, це майже як в  Мертвому морі.

Читайте: Відьми, будддійські монахи, золотошукачі: неймовірні історії дерев Європи

«Мене сюди принесли на ковдрах. Через три дні я встав, через півтора роки я вилiкувавcя від хвoрoб, за які офіційна мeдицинa досі не береться», – розповів підприємець Володимир Виговський.
Володимир Виговський
Володимир Виговський каже, що зцілився з допомогою Рожевого озера

Власна історія зцiлення надихнула цього чоловіка допомагати й іншим. Володимир Виговський  ініціатор дослідження унікальних властивостей води з Лемурійського озера. Чоловік також створив фірму, яка займається виготовленням лікувальної та косметологічної продукції.

Після кількарічних мікробіологічних досліджень води Рожевого озера Одеський інститут курортології таки встановив, що вода і намул з цих країв насичені низкою хімічних елементів, відтак здатні лікувaти від багатьох недуг. Крім того, в Європі також відомі  лікувальні властивості цього озера.

Лікувальні грязі сертифіковані в 2005 році та допущені до використання як лікувальний і косметичний засіб.  “Рожева вода” володіє чудодійними лікувальними властивостями і є унікальною в світі. Ропа активізує роботу всіх важливих органів людини, сприяє відновленню рівноваги організму,  омолоджує і тонізує. Грязі застосовують для профілактики та лікування захворювань  органів дихання, тут лікують жіночу безплідність, майже всі органи шлунково-кишкового тракту, захворювання нервової системи та опорно-рухового апарату тощо.

Популярність озера та активність і наполегливість місцевої громади покращили село з допомогою  розумно налагодженого “зеленого туризму” , перетворили Григорівку на сучасне розвинуте селище. Завдяки грантовому фінансуванню облаштували амбулаторію, артезіанську свердловину, створили сільськогосподарський кооператив, поміняли вікна у школі, тощо. Також планують перевести більшість установ на енергозберігаючі технології та створити спортивний клуб.

Вітрогенератори поблизу Лемурійського озера
Вітрогенератори поблизу Лемурійського озера. Фото Укрінформ
Коментарі
Loading...