“Цвіте” та не радує. Синьо-зелена водорость вбиває водойми

Цього року спостерігається активне “цвітіння” водойм країни  у набагато ранішіі терміни ніж минулі роки. Причина не тільки у змінах звичних сезонних температур.

Сполуки фосфору та фосфати у засобах для прання негативно впливають на стан водойм та викликають цвітіння води.  Про це повідомляють у прес-службі Державного агентства водних ресурсів України.

Фахівці кажуть,  фосфоровмісні  миючі засоби, коли  потрапляють у водойми, працюють як добрива, даючи поштовх для росту синьо-зелених водоростей. Самі ж водорості споживають майже весь кисень у річках і озерах, що призводить до масової загибелі риби. У водоймах відбувається також ріст бактерій та патогенної мікрофлори, ще більше погіршуючи якість річкової води.

Особливо активно процес “цвітіння води” спостерігається влітку, коли температура води підвищується.

Інфографіка щодо впливу фосфоровмісних пральних засобів на якість води

Крім цього фосфорні сполуки мають здатність накопичуватися в органах людини, викликаючи алергію, дерматит, зворювання печінки тощо. Особливий ризик для здоров’я настає з початком літнього відпочинку на водоймах.

Ще два десятиліття тому більшість європейських країн оголосила війну фосфатам. Відтоді вони досягли значних результатів у досягненні кінцевої мети – повної заборони фосфатів.

В Україні останніми роками стають популярними безфосфатні пральні засоби. Проте перевірки лабораторії ДП “Укрметртестстандарту” довели, що не всі виробники добросовісні. Виявлено, що окремі, наприклад, дитячі пральні порошки все ж таки мають фосфатні домішки.

Щоб звернути увагу населення на цю гостру проблему прес-служба водного відомства розмістила мультфільм про небезпеку фосфатів  та фосфоровмісних пральних засобів. Розумний вибір – завжди за нами.

 

 

Коментарі
Loading...