Цирк з тваринами є дикунством: в Португалії заборонили експлуатувати диких тварин

Диким тваринам не місце у цирках. Так вирішив Парламент Португалії і заборонив використання диких тварин в циркових виставах до 2024 року, про це повідомляє Ресурс  з посиланням AFP. Закон про заборону циркових виступів з дикими тваринами отримав підтримку як лівих, так і правих законодавців, а також був схвалений організаціями із захисту тварин.

Циркове мистецтво  може бути успішним без штучно-веселих  шоу  диких тварин, змучених  тривалою дресурою, виснажених поганими умовами свого не дуже довгого і щасливого життя. Так, відома в світі канадська циркова корпорація, яка виступає на п’яти континентах, – канадський Cirque du Soleil принципово не використовує тварин у своїх виставах. Акцент ставиться на видовищну,  вражаючу  тематичну шоу-виставу  з чудовою музикою, оригінальною хореографією,  спецефектами, костюмами тощо.

Тварин також немає в Китайському державному цирку, Zirkus Ronkalli в Німеччині, Zirkus Meer в Австрії, Zirkus Swamp в Великобританії, Цирку в Мадриді. До  часткової або повної заборони приєдналися Швеція, Бельгія, Словенія, Нідерланди, Эстонія, Польща,  Фінляндія,  деякі штати в Америці тощо. Відтепер  і  Португалія.

Так, в Португалії під обмеження потрапили понад 1000 тварин, в тому числі леви, тигри, слони, верблюди і зебри.

«Диким тваринам в цирку не місце. Люди повинні отримувати задоволення без страждань тварин», – сказала AFP віце-президент місцевої зоозахисної організації AZPA Б’янка Сантос.

До 2024 року власники цирків повинні внести своїх диких тварин в урядовий реєстр. Потім їх переведуть в спеціальні притулки в Португалії або за кордоном.

Варто лише переглянути наступні кадри і вирішити для себе: чи така безобідна та необхідна ця розвага – похід з дітьми до цирку, коли за яскравим шоу  стоїть жорстокість і біль….

Коли подібні зміни торкнуться українських цирків? Часткові зрушення цієї проблеми є, але це краплина. На використання диких тварин в цирках, як на проблему, за якою стоять знущання, погані умови утримання, виснажливі гастролі, не завжди дружнє, а подекуди й жорстоке  поводження, людський фактор і просто цинічне заробляння грошей, вже декілька років поспіль звертають увагу і в Україні.

В липні 2016 року рішення про  заборону виступати в місті з пересувними цирками з тваринами прийняв виконавчий комітет Львівської міськради, у 2017 році таке ж рішення  прийняла міська рада міста Мукачева.

Крім того в липні 2017 року Одесі відбувся цирковий фестиваль Золотий трюк Кобзова, який перший раз за шість років пройшов без участі тварин.

Нещодавно українців вразила звістка про смерть відомої слонихи Майї, яка  вже давно не повинна була “заробляти гроші” для цирку, бо мала поважний вік і хвороби. Під час гастролей, у липні цього року у Вінниці бідолашна тварина втекла гуляти містом, розповідають вінничани.

Чому слониха Майя, яка гуляла Вінницею, має бути в Німеччині, а не в мандрівному цирку
фото vn.depo.ua

Тоді Будапештський цирк, що гастролював у Вінниці, привіз 44-річну слониху Майю, яка майже два роки тому мала бути в центрі реабілітації азійських слонів у Карлсруе в Німеччині.

Волонтери розповідають, що Майя багато років жила у берлінському цирку разом зі своєю компаньйонкою – Нандою. В європейських цирках слонів на законодавчому рівні заборонено тримати поодинці, мовляв для того, аби тварини мали стійку психіку, вони мають соціалізуватися.

Берлінський цирк “списав” Нанду у зоопарк, бо вона осліпла і немогла працювати на манежі, розповідає depoВінниця. Тоді Майю залишили в цирку і підшуковували їй компаньйона.

В коментарі  для ЗМІ директор зоопарку Карлсруе Маттіас Рейншмідт заявляв , що договір не виконується в односторонньому порядку. Коли було прострочено кілька спеціальних ветеринарних дозволів, які циркачі отримували, щоб одиноку Майю не конфіскували, було нарешті придбано слона з Голландії. Маючи двох слонів, цирк зміг виїхати на гастролі до Угорщини, однак звідти Майя до Німеччини не повернулася.

Згодом зоозахисники відслідкували слониху в Румунії, а  потім в Україні. Померла Майя на гастролях в Гомелі (Білорусь). Гомельська ветслужба підтвердила цей факт.

фото vn.depo.ua

Саме завдяки їй, кажуть вінничани, у місті відтоді заборонили виступи пересувних цирків з тваринами.

Майя…фото Facebook

“Пробач, Майя! Ми не змогли… Вона померла, так і не побачивши волі. На цьому фото із Національного цирку України ви бачите слониху, за свободу якої боролися зоозахисники всього світу. Роки тому німецькі власники погодилися передати тварину на реабілітацію, втім чомусь передумали і таємно віддали в прокат. З часом Майю помітили в румунському цирку, звідки бідолашну слониху перевезли в Україну. Тут Майю змушували виконувати збочені трюки, водили вулицями для реклами садистських шоу. Хтось купував квитки і цим спонсорував знущання та кожен удар металевим гаком”, – написав Олександр Тодорчук на сторінці у Фейсбук.

Працівники ж цирку  хочуть відстоювати своє право на тварин, пропонуючи ліцензувати діяльність дресирувальників та визначити більш суворі правила та відповідальність щодо умов утримування диких тварин. Та чи допоможе це самим тваринам?

 

 

 

Коментарі
Loading...