Туляремія в Сумській області: спеціалісти кажуть, що вакцини немає

В Сумській області спеціалісти нещодавно зафіксували рідкісну інфекцію — туляремію. Від цієї інфекції вакцини в Україні немає, повідомляється на сайті Сумського обласного лабораторного центру..

Збудник туляремії – туляремійна паличка. Основне джерело інфекції для людини – гризуни (ондатри, щури, миші, ховрахи, зайці).

Передавання туляремії від людини до людини малоймовірне, але фахівці застерігають про небезпеку через активізацію епізоотичного процесу з цієї інфекції. Епізоотії даної інфекції були підтверджені лабораторним шляхом виділення збудників туляремії від гризунів, кліщів та з об’єктів навколишнього природного середовища. 

Як повідомили на сайті лабораторного центру, туляремія – це рідкісна гостра хвороба людини і тварини.  Інфекція вражає лімфатичну систему, шкіру, селезінку. Через неї з’являються множинні гранулематозно-некротичні вогнища в різних органах. З’являється лихоманка і загальна інтоксикація. Після того, як людина хворіє на туляремію один раз, назавжди виробляється імунітет до неї.

Збудник туляремії характеризується високою стійкістю до впливу навколишнього середовища, особливо за низької температури та високої вологості.

У зерні, соломі при температурі нижче 00С бактерії залишаються життєздатними до 6 місяців, а при температурі 20-300С – до 20 днів. У замороженому м’ясі збудник може зберігатися до 3-х місяців, тривалий час зберігається в охолодженому молоці, вершках.

До групи ризику відносять мисливців, фермерів, заготівельників хутра, м’ясників – після контакту із зараженими тваринами, під час оброблення туш.

Захворювання людини можливе  унаслідок контакту з хворими гризунами або їх виділеннями, через вживання харчових продуктів і води, інфікованих виділеннями гризунів, під час обробки інфікованих зернових продуктів, фуражу.

Деякі види комах розповсюджують патогенні мікроорганізми через укуси тварин. Крім того, джерелом інфекції може бути вода, забруднена бактеріями. У виробничих умовах можливе зараження і через дихальну систему.

Як повідомили в Сумському лабораторному центрі, деякий час для профілактики туляремії у людей використовували живу туляремійний вакцину, але на сьогоднішній день вона відсутня на території України.

 

Коментарі
Loading...