У Білій Церкві вимкнули центральне водопостачання через забруднення хімікатами

У Білій Церкві вимкнули центральне водопостачання через масштабне забруднення хімікатами річки Рось.

Про це повідомив керівник Державної служби з надзвичайних ситуацій України Микола Чечоткін, передає “ТСН“.

“Комісією ТЕБ та НС Білоцерківського району Київської області прийнято рішення про припинення роботи водозабору з 23 год. 9 червня. При необхідності буде здійснюватися підвіз води”, – написав він у Facebook.

Білоцерківська міська рада тим часом оприлюднила мапу із розташуванням громадських колодязів.

Чечоткін додав, що відповідні служби відібрали проби води зі ставка та річки Рось. Результати аналізу на вміст хімічних речовин у воді будуть оприлюднені 10 червня.

Наразі ж ДСНС рекомендує утриматись від купання, вилову риби та випоювання худоби в акваторії Росі, пише “Ресурс“.

Нагадаємо, у неділю, 9 червня, у селі Збаржівка Вінницької області сталася аварія – у річку Рось потрапила небезпечна отрута: за десять годин досягне Білоцерківщини. Автомобіль, який перевозив тону інсектициду “Нурал B”, перекинувся в притоку річки. В автомобілі було кілька ємностей з пестицидами. Саме вони розлилися і потрапили у Рось.

Гербіциди, які потрапили в річку на Вінниччині, вкрали з фермерських господарств Козятинського та Липовецького районів. За фактом забруднення  водойми поліція відкрила кримінальне провадження за статтею порушення правил охорони вод. Ще дві кримінальні справи відкрили за фактом крадіжки гербіцидів.

Коментарі
Loading...