У Чорному морі порахують дельфінів

Міжнародний авіаоблік дельфінів в Чорному морі з  фото і відеофіксацією стартує влітку 2019 року.  Ця масштабна акція відбудеться завдяки проекту ЄС.

У дослідженнях, розрахованих на два роки, візьмуть участь вчені з України, Болгарії, Румунії, Туреччини та Монако. Про це повідомили в Міністерстві екології  і природних ресурсів України.

“Маємо суперечливу інформацію про кількість дельфінів в Чорному морі, але очевидно, що є проблеми з їх захистом. Вони стосуються не тільки України. Радує, що наші вчені також візьмуть участь в цьому проекті “, – сказав міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

Він додав, що крім авіаційного обліку, буде проведено моніторинг кількості загиблих дельфінів в рибальських мережах. Тут передбачається і анкетування рибалок і спостерігачів на рибацьких судах, і обстеження мертвих дельфінів, яких хвилі викидають на берег. Такі дані вкрай необхідні для вироблення заходів щодо попередження загибелі цих унікальних морських тварин.

Крім того,  стало відомо про продовження ще одного важливого наукового дослідження в акваторії Чорного моря – проект ЄС/ПРООН EMBLAS-Plus.  Україна також братиме участь в цьому проекті. Ці морські дослідження якраз дозволять оцінити стан Чорного моря за всіма показниками, передбаченими Рамковою директивою з морської стратегії ЄС”,

Коментарі
Loading...