У Києві невідомі знищили гектар сосен

У кварталі, що розташований між Броварським проспектом, вул. Кіото, торговим комплексом “Леруа Мерлен” та метро “Лісова” невідомими знищено сотні сосен. Суцільно зрубаний ліс.

Про це у Facebook повідомили активісти “Центру моніторінгу влади”.

Лісовий масив ще в червні став рудого кольору, а нині усі дерева загинули одночасно. За словами активістів, це було зроблено вкрай дивним чином: у стовбурі дерева робили глибокі отвори за допомогою дрелі або шуруповерта, далі заливали туди арборициди – отруйні хімікати, споріднені до гербіцидів, для спрямованого знищення деревно-чагарникової рослинності. Далі закорковували отвори замазкою, щоб рідина не випаровувалась. І так було зроблено з кожним із сотень дерев на цій ділянці.

Активісти припускають, що такі дії були вчинені для того, щоб ліс у такому стану було легше відібрати у лісопаркового господарства для здійснення чергової забудови.

Цю інформацію у коментарі ТСН.ua підтвердив керівник комунального підприємства “Дарницьке лісопаркове господарство” Михайло Явний. За його словами, таким жахливим чином знищили близько гектара ліса.

“Влітку невідомі люди просвердлили дерева і якусь рідину туди залили, близько гектару висохлої сосни. Деревам по 50-60 років”, – сказав він. Він додав, що такий вандалізм міг статися через те, що нині чинна заборона Київради щодо суцільної вирубки лісів.

У Дарницькому лісогосподарстві, за словами його очільника, два тижні тому з фотодоказами вже звернулися з цього приводу до Деснянського райуправління ГУ Нацполіції у м. Києві, наразі очікують на реакцію правоохоронців.

Проте зараз стоїть питання, що робити з пошкодженими деревами. Навесні лісівники можуть зайнятися цією ділянкою, знести сухостій та посадити нові дерева. “Питання тепер таке, якщо там буде якесь кримінальне провадження чи можемо ми щось зробити, чи ні? Тому що, якщо ми зріжемо цей ліс і посадимо новий, доказом [у провадженні] це вже не буде”, – зазначив Явний.

Коментарі
Loading...