У Малині хочуть викачати озеро із унікальним підводним музеєм

Нелегальні добувачі щебню хочуть висушити озеро на Житомирщині.

У Малині озеро, в якому створено унікальний підводний музей, а подивитися на його експонати з’їжджаються дайвери з усієї України, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Озеро завглибшки до 30 метрів утворилося на місці затопленого гранітного кар’єру, але тепер виробництво хочуть відновити, тож експонати невдовзі можуть опинитися на березі.

Обурені місцеві мешканці вийшли на протест, щойно дізналися, що, замість улюбленого озера, тут видобуватимуть щебінь. Люди скаржаться, що страждають від сусідства з трьома віддаленими кар’єрами, та побоюються, що їхні будинки не витримають, якщо видобуток почнеться тут.

“Мій будинок зараз труситься. А якщо ще будуть підривати тут, то будинка в мене не буде”, – пояснила жителька Малина Ірина Смірнова.

Також люди бідкаються, що через вивезення видобутого каміння, біля будинків стоятиме пилюка, від якої буде важко дихати.

Фірма, яка взяла в оренду 19 гектарів землі разом із озером, розташована у Києві. Її юрист стверджує, що затоплений кар’єр перебуває на безпечній відстані від житла та школи.

Тим часом думки чиновників щодо відновлення видобутку щебеню різняться. Зокрема, в обладміністрації, яка декілька днів тому дала землю в оренду на 8 років, вважають, що мешканцям Малина буде вигідно, якщо виробництво відновлять.

Проте у райадміністрації стурбовані тим, що воду з затопленого кар’єру спускатимуть в місцеву річку.

Наразі роботи на кар’єрі призупинили, а місцеві мешканці організували цілодобове чергування і кажуть, що не пустять до озера жодної техніки.

Коментарі
Loading...