У зоні відчуження продовжують з’являтися рідкісні види тварин

Унікальні види тварин продовжують з’являтися у Чорнобильській зоні. Нещодавно науковці виявили  там 9 рідкісних видів кажанів під час щорічної польової експедиції.

Про це повідомляють у ДНДУ “Чорнобильский центр з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології”.

“Цього року під час експедиції нам вдалось зафіксувати присутність у зоні відчуження 9 рідкісних видів рукокрилих, включаючи руду і малу вечірниць, пізнього кажана, лісового нетопира і нетопира-пігмея, двоколірного лилика, водяну нічницю, вуханя звичайного і, особлива гордість, широковуха європейського, якого за 11 років вдалося зафіксувати вдруге. Всі вони занесені до Червоної книги України, а широковух має ще і високий охоронний статус у Європі. Також під час дослідження аудіорекордери неодноразово фіксували появу велетенської вечірниці – найбільшого і дуже рідкісного кажана Європи”, – розповідає заступник директора ДНДУ  “Чорнобильський центр” Сергій Гащак.

Цьогоріч науковці досліджували лівобережну частину зони відчуження, яка є найменш вивченою порівняно з іншими регіонами. Кажанів ловили спеціальними тенетами, які не шкодять рукокрилим, описували їх, кільцювали і відпускали. За час експедиції науковцям вдалося зловити 420 особин.

Картинки по запросу рідкісні кажани Чорнобиля
фото Держагентства з управління зоною відчуження

Окрім того, за допомогою записуючих пристроїв, що працюють в ультразвуковому діапазоні, фахівці щодня записували вокалізацію, щоб потім ідентифікувати вид кажанів, дати відносну оцінку їх чисельності, описати добові і сезонні зміни у їх поведінці. Наразі науковці дешифрують записи і впродовж року будуть їх аналізувати.

 В зоні відчуження  щорічно зростають популяції лосів, оленів, вовків, лисиць.  Вченим також вдалося зафіксувати 185 видів птахів. При цьому зникли  ті види тварин, які були пов’язані із людським побутом  – голуби, будинкові миші, щури, горобці.

Вплив іонізуючого випромінювання на темпи віжродження флори і фауни  в чорнобильських лісах викликають неабиякий інтерес науковців.  Фахівці сподіваються на подальшу підтримку  їхніх  досліджень, аби  відновити і зберегти  кількість рідкісних тварині та рослин Полісся.

Коментарі
Loading...