Україна може стати лідером з видобутку кольорових металів

За кількістю покладів деяких кольорових металів Україна посідає перше місце в світі, а геологічні запаси інших вимагають подальшого вивчення та залучення інвестицій, повідомляє прес-служба ДП “Державний інформаційно-аналітичний центр моніторингу зовнішніх товарних ринків” (Держзовнішінформ) Мінекономрозвитку з посиланням на Державну службу геології та надр (Держгеонадра).

Зокрема, Україна має досить потужні запаси по таких металів, як марганець, нікель, кобальт і літій.

МАРГАНЕЦЬ

Україна займає перше місце в світі за підтвердженими запасами марганцю і друге місце за обсягом загальних запасів. У Дніпропетровській і Запорізькій областях розташований найбільший за покладами марганцю в світі Нікопольський марганцевий басейн. Крім Нікопольського родовища, марганцеві руди добуваються на Велико-Токмацькому родовищі (Запорізька область) і на техногенному (утвореному в результаті промислової діяльності) шламосховищ ім. Максимова (Дніпропетровська обл).

Балансові запаси марганцю на Нікопольському, Федорівському (Дніпропетровська і Херсонська області) та Велико-Токмацькому родовищі складають 2,37 млрд тонн, позабалансові – 53 млн тонн, запаси згаданого шламосховища становлять 6,35 млрд т. У 2018 році видобуток марганцевих руд проводилася на Нікопольському родовищі (видобуто 3 535 тисяч тонн) і на шламосховищі (237,3 тонн).

НІКЕЛЬ І КОБАЛЬТ

Родовища нікелю і кобальту розташовані в Кіровоградській і Дніпропетровській областях. 12 родовищ нікелю містять 217,8 тисяч тонн балансових і 121,2 тисяч тонн позабалансових запасів.

Балансові запаси кобальту враховуються по одинадцяти силикатно-нікелевим родовищ і становлять 9 859 тонн (позабалансові – 8 020 тонн). На сьогодні видобуток никелеутримуючої руди здійснюється для виготовлення феросплавів для потреб металургії. Окремо видобутку кобальту не проводиться.

ЛІТІЙ

Родовища літію розташовані в Кіровоградській, Донецькій, Дніпропетровській і Житомирській областях. Державним балансом запасів корисних копалин України враховується три родовища руд літію Шевченківського (Донецька область), Полоховського (Кіровоградська область) і Доброго (Кіровоградська область). Обсяг запасів літію, відповідно до законодавства, становить державну таємницю.

У 2017-2018 роках спецдозволу на видобуток літію отримали ТОВ “Петро-Консалтинг” і ТОВ “Регіональні інвестиційні технології”, однак видобуток не проводилася. У Держгеонадрах вважають, що в Україні є достатньо високі перспективи створення власної мінерально-сировинної бази літію і перетворення з країни-імпортера на експортера літієвої продукції.

Як відмітив. о. голови Держгеонадра Олег Кирилюк, сьогодні іноземні компанії досить активно проявляють інтерес до видобутку кольорових металів на території України. Серед зацікавлених сторін є: Бразилія, Китай, Японія, Канада, США, Австрія і вітчизняні компанії з іноземними інвестиціями.

“Видобуток літію, кобальту, нікелю і марганцевих руд в Україні поки недостатньо високий, але Україною зацікавився Євросоюз, адже на сьогоднішній день існує проблема постачання критичного сировини для потреб промисловості країн ЄС”, – повідомив Кирилюк.

Він додав, що в даний час Європа на 100% залежить від імпортних поставок ніобій-танталових руд і ще ряду інших рідкоземельних корисних копалин, тому країни ЄС шукають можливості реалізації проектів з пошуку і видобутку такого сировини в Україні.

Коментарі
Loading...