Україна відкинула ультиматум Путіна – Нікіфоров

Україна відмовилася взяти участь у переговорах з Росією – в Гостомелі. Окупанти в останній момент виставили вимогу: роззброєння української армії. Про це на своїй сторінці у соцмережах повідомив прес-секретар Президента України Сергій Нікіфоров.
“Шановні колеги, ми так само почули заяви про те, що російська делегація прибула до Гомеля на переговори. Маю заявити, що представників України там не буде. Такий формат справді обговорювався. Але в останній момент перемовники РФ висунули вимогу, що українська армія повинна спершу скласти зброю. На це негайно отримали пропозицію вирушити за “русским военным кораблем”. Тому їхні сьогоднішні заяви і рішення, попри все, демонстративно їхати до Гомеля – є лише інформаційним тиском і спробою перекласти відповідальність за зрив на Україну.”
За словами Нікіфорова, Україна готова до перемовин, але не готова вислуховувати будь-які попередні умови. Це стосується і місця проведення. Адже ми не можемо їхати до Білорусі, з території якої до наших міст прямують літаки та ракети. Так само у питаннях безпеки нашої делегації ми вимушені були б покладатися на гарантії сторони, яка приймає. З огляду на попередні події такі гарантії вартують дуже мало.
Позиція України залишається незмінною. Ми готові зустрічатися у будь-якому нейтральному місці. Ми й надалі запрошуємо Росію якнайшвидше сісти за стіл переговорів, і вберегти життя своїх військових.
Коментарі
Loading...