Український школяр виготовляє папір з листя дерев

Старшокласник Валентин Фречка винайшов спосіб вироблення паперу зі звичайного опалого листя.  Власний інноваційний проект він вже презентував на міжнародному фестивалі інженерних наук та технологій у Тунісі, за що одержав золоту винагороду. Молодий винахідник є членом Малої Академії  наук України та переможцем численних олімпіад з екології і біології.

Молодий винахідник Валентин Фречка

В рамках дослідження Валентин разом із своїм науковим керівником Ольгою Сабадош протягом року збирали опале листя з різних порід дерев.  Його відсортовували у спеціальні бокси, де відбувалися певні хімічні процеси. Згодом, подрібнену листяну суміш  перетворювали на целюлозу, а потім — у папір. Папір виходить доволі цупкий.

“Він підходить для виготовлення екопакетів, торбинок, конвертів тощо”,  —  каже вчитель біології Ольга Сабадош.  Цей спосіб виходить більш екологічним і економічним, ніж якщо створювати папір безпосередньо з деревини, — додає молодий винахідник Валентин Фречка. До того ж , це можливість оптимальної утилізації опалого листя, яке нині лише спалюють у великій кількості. Валентин вважає, що опале листя, як сировина має дуже потужний потенціал щодо використовування.

Одиннадцятикласник хоче  представити свій інноваційний проект на конкурсі Genius Olympiad у США, де  змагатимуться  старшокласники з усього світу, презентуючи власні проекти із захисту навколишнього середовища. Переможці зможуть одержати стипендію на навчання в США.

Коментарі
Loading...