Унікальний гірський масив в Карпатах може бути знищений

Так стверджують екологи і активісти, які проти будівництва ще одного гірськолижного курорту

Екологи кажуть, що масштабне будівництво найбільшого в Україні гірськолижного комплексу, яке передбачає знищення лісів, в подальшому загрожує  знищенням екосистемі в східних Карпатах, пише Ресурс.

Під загрозою опиниться 51 вид тварин і 42 види рослин з Червоної Книги України, сім льодовикових озер і форм ландшафту, букові праліси та старовікові ліси, які включені до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Під комплекс потрібно буде вирубати 430 га лісів, що збільшить ризик руйнування ґрунтів, підтоплення, лавин та зсувів, попереджають екологи.

Нині Свидовецький масив – це місце в Карпатах, де зійшлися інтереси інвесторів, які планують розвивати тут курорт, і екологів, які наводять багато доказів, що такий “розкручений” курорт знищить ці гори.

Результат пошуку зображень за запитом "свидовець"

Нагадаємо, про плани щодо будівництва “другого Буковеля” у районі Свидовця стали відомі з офіційних джерел  ще 2016 року. Проте  не всі мешканці сіл, поблизу яких заплановано  будівництво, дійшли спільної думки із інвесторами та місцевою владою. Противники будівництва комплексу об’єдналися в ініціативну групу “Free Svydovets”. Під петицією проти забудови гірського хребта підписалися 4 тисячі людей.

Найвища частина Свидовецького масиву входить до складу Карпатського біосферного заповідника. Екологи вважають, що величезний туристичний комплекс може негативно вплинути на різноманіття флори і фауни, яке тут збереглося.

Украина может потерять Карпаты: тревожный сигнал

“Там унікальна екосистема, яка служить резервуаром для багатьох видів, які почали зникати в інших місцях”,— каже еколог з Карпатського біосферного заповідника Ярослав Довганич.

У разі будівництва курорту річка Тиса може втратити водні ресурси, стати забрудненою, стверджують науковці. За підрахунками екологів, для одноразового осніження трас потрібно буде така кількість води, яка дорівнює усьому водоспоживанню міста Яремча протягом 5 років.

Також курорт може стати великою проблемою  через сміття. Так, навколо “Драгобрата” утворилося гігантське сміттєзвалище, і навіть взимку інколи можна відчути запах каналізації.

За словами відомого еколога Закарпаття Оксани Станкевич-Волосянчук, цей масив – це територія, з якої відбуваються основні притоки Тиси. Через, що там дуже багато озер, боліт і струмків, які в свою чергу живлять все живе.

Крім того, вони діють як водний резерв протягом року, що сильно знижує ймовірність катастрофічних повеней. Ці долини і вологі зони є дуже крихкими екосистемами, а надмірне втручання людини в цю систему буде мати катастрофічні наслідки.

Щоб вирішити майбутнє курорту Закарпатська ОДА замовила підготовку оцінки впливу на довкілля (ОВД) фахівціям Інституту екології Карпат, Ужгородського національного університету, Прикарпатського університету імені Стефаника, Івано-Франківського технічного університету нафти та газу. Хребет Свидовець, озеро Догяска фото Закарпаття онлайн

Гірський масив Свидовець розташований на території Рахівського та Тячівського районів Закарпаття. Найвища гора Свидовецького хребта Близниця сягає 1883 метри заввишки. Один з найвищих хребтів України багатий на льодовикові озера, букові праліси та червонокнижні рослини і тварини. На масиві Свидовець розташований найбільш високогірний гірськолижний курорт “Драгобрат”. У цих горах може з’явитися ще один такий комплекс, але цього разу вже найбільший в Україні.
Коментарі
Loading...