В Антарктиду може повернутися ліс – вчені

Метеорологи вважають, що на Південний полюс можуть повернутися букові ліси. Зараз кількість вуглецю в атмосфері планети досягла рівня епохи пліоцену, коли середня температура на Землі була на 2−4 ° вищою, а океан — повноводнішим на 20 м.

Кліматологи прогнозують, що всі ці деталі з минулого можуть стати частиною сучасного життя через глобальне потепління. Між 2,6 і 5,3 млн років тому на планеті був теплий період пліоцену, в який і з’явилися сучасні форми ссавців і перші представники людей. Питанням зміни клімату була присвячена конференція британського Королівського метеорологічного товариства, передає naked-science, зазначає “Ракурс“.

Вчені зазначають, що після промислової революції температура на Землі, в середньому, піднялася на 1 ° С, а кількість вуглецю в атмосфері зросла з позначки 280 до 412 частин на млн (ppm). Така тенденція свідчить про подальше підвищення температури і продовження потепління в найближчі кілька сотень років.

Рівень води підніметься не відразу, адже танення льодовиків — це тривалий процес, але, на думку вчених, вже неминучий. Поступове танення льодовиків дозволить деревам і рослинам знову повернутися на континент.

За даними кліматологів, за 500 км від Південного полюса в Антарктиді раніше росли хвойні та букові ліси. Свідчення древніх лісів нещодавно виявили вчені. Водночас, коли дерева росли в Антарктиді, температура там була на 20−25° вищою і досягала 5° тепла.

Читайте: На часі вже термінові заходи щодо стримування глобального потепління, – ООН

Вчені стверджують, що 100 млн років тому в атмосфері планети містилося до 1 тис. рpm, а загальна температура на Землі була набагато вищою. Кліматологи застерігають, що, якщо людство продовжить викидати стільки ж вуглецю, то вже до кінця цього століття ми повернемося до стародавніх показників.

Раніше повідомлялося, що глобальне потепління може призвести до передчасної смерті близько мільйона людей. Таких висновків дійшли вчені 70 країн світу.

Коментарі
Loading...