В дельті Дністра вигоріло 10 га унікальної екосистеми. Поліція підозрює підпал.

Через пожежу, яка сталася 1 квітня, в районі 43-45 км траси Одеса – Рені вигоріло 10 га унікальної природної екосистеми Нижньодністровського національного природного парку. Одеська поліція розпочала розслідування за фактом підпалу, про це повідомляють в прес-службі УМВС в Одеській області, пише Ресурс.

Відомо, що під час пожежі загинула велика кількість птахів, які зараз на гніздах висиджують пташенят.

“Сезон тиші 1 квітня у дельті Дністра почався не з зустрічі птахів і весняних фенологічних спостережень, а з жорстокої та злої пожежі. Займання відбулося ще вночі, у районі 43-45 км траси Одеса – Рені. Вранці полум*я вже стіною рухалося на південь, у напрямку до човнової станції, що на правому берегу річки, навпроти с.Маяки. Біля 13.00. горіло у кількох осередках, вздовж Старого Турунчука та вздовж траси. Працівники Нижньодністровського НПП повідомили ДСНС і власними силами намагалися загасити вогонь. Але ні їм, ні приїхавшим пожежним це не вдалося. Вигоріли великі площі. Зовсім поряд з палаючими заплавами, на зеленому майданчику біля маяківського моста нас зустрів лелека. Серед людської біготні, невпинного руху вантажівок, чорних згарищ, які залишилися від заростів очерету, цей птах усім своїм виглядом намагався нагадати, що у природу прийшов сезон тиші. Але тупих двоногих істот, які із власних інтересів систематично підпалюють куточки природи по всій країні, об*явами та попередженнями не зупинити. Тільки спільні дії працівників ПЗФ з представниками поліції, ДСНС та волонтерами можуть зупинити цю біду,  – так коментує подію Нижньодніпровський національний парк.

На місці події працювали рятувальники та слідчо-оперативна група Білгород-Дністровського відділу поліції. Відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 252 (умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об’єктів природно-заповідного фонду) Кримінального кодексу України.

В рамках досудового слідства призначено низку експертиз, проводяться заходи щодо встановлення осіб, причетних до займання.

 

Коментарі
Loading...