В Криму може статися епідемія холери, – еколог

В  Криму може  статися епідемія холери через скидання окупантами РФ каналізаційних вод без  спеціального очищення в  море. Про це заявив еколог і керівник відділу планктону Інституту морських біологічних досліджень імені О. О. Ковалевського Олександр Болтачов,
повідомляє Ресурс з посиланням на Укроп. 

“На Південних очисних спорудах в Севастополі вода проходить тільки механічну очистку, трохи краще на Північній стороні. У зонах донних випусків можна бачити бурхливий розвиток зелених водоростей, це показник зайвого забруднення біогенними речовинами”, – каже він.

Крім того, російська анексія з її недбалим хазяйнуванням, прикрита гаслами про важливість змін для народу, стала причиною  зневоднення територій і засолення грунтів через перекриття Північно-Кримського каналу,  про це пише Інформаційне агентство “Кримські новини” .

Варварська викачка прісної води з артезіанських свердловин  призвела до незворотніх втрат і змін у флорі і фауні. Під час будівництва Керченського мосту про стан  акваторії Чорного моря та прибрежної території  ніхто не подбав: внаслідок «блекаутів» –  вимкнення електрики з одного боку зупиняло роботу очисних споруд, а з іншого —  “збагачувало” повітря викидами  від праці тисяч генераторів.

Але найбільшими забруднювачами  є об’єкти ЧФ, кажуть екологи. Вони продукують небезпечні викиди шкідливих речовин в атмосферу і гідросферу, генеруючи потужне електромагнітне та іонізуюче випромінювання. Крім того, на арсеналах, різного роду базах і складах ЧФ РФ на Кримському півострові зберігалося близько 450 тонн сильнодіючих отруйних речових (сірчана кислота, їдкий натр, рідкий хлор, аміак, фреон, хлорпікрин, дихлоретан, ртуть тощо).

Експерти правозахисної організації “Екологія. Право. Людина” розповідають, що на території Караларського регіонального ландшафтного парку на Креченському півострові відновлений військовий аеродром. У зв’язкуз цим  порушено рослинність, ландшафти та забруднено ґрунти залишками вибухових речовин, що нівелювало заповідний статус території. Крім того військові навчання негативно впливають на заповідну флору і фауну, зокрема, на гніздуванні рідкісних степового журавля та дрохви.

До речі, найбільші природні заповідники Криму — Казантипський, Карадазький, Кримський, Опукський, Ялтинський у межах українського законодавства України були об’єктами загальнодержавного значення. Однак наразі Україна не має можливості захистити їх від перетворення на військові полігони. Росія продовжує активно перетворювати Крим на  суцільну військову базу, а це загрожує екосистемам інших країн Чорноморського узбережжя. Тому, експерти наполягають на тому, що тема екології  окупованого Криму потребує міжнародної уваги.

 

 

 

Коментарі
Loading...