В лісах Полтавщини знайшли рідкісну для цього регіону земноводну тварину

Полтавські лісівники виявили в лісі Оржицького району дунайського тритона. Це червонокнижна тварина, яка в Україні живе лише в Одеській області у дельті Дунаю та в деяких місцях на Закарпатті.

Фото Полтавського ОУЛМГ

Як тварина потрапила в Полтавську область – загадка. Мисливствознавці припускають, що ікру дунайського тритона могли занести до наших лісів перелітні птахи на лапах чи у дзьобі.

Версія доцента кафедри біології та основ здоров’я людини Полтавського національного педуніверситету Віктора Закалюжного інакша:

” Якщо це дійсно дунайський тритон і ця знахідка поодинока, то найімовірніше, що його випустила в ліс людина. Швидше за все, завела екзотичну тварину, «награлася» і коли вона їй набридла, вирішила позбутися. Навряд чи одна особина могла мігрувати на таку велику відстань, хіба що мігрував вид, але це малоймовірно”.

Дунайський тритон ((Triturus dobrogicus) занесений до Червоної книги України, середніх розмірів (довжина тіла з хвостом 115-120 мм), зовнішньо схожий з гребінчастим тритоном, але відрізняються більш видовженим тулубом та деякими іншими розмірними характеристиками. Загальне забарвлення тіла брунатно-темних тонів, з невиразними невеликими округлими чорними плямами, на нижній стороні тулуба звичайно є дрібні світлі плямки неправильної форми, які переходять на нижню частину голови; по боках середньої частини хвоста проходить біло-блакитна смуга, черево червоно-помаранчевого кольору з темними плямами.

У лісостеповій зоні Полтавщини зустрічаються звичайні та гребінчасті тритони, пише Коlo.

Коментарі
Loading...