В лісгоспах Півдня та Сходу бракує вогнеборців: люди звільняються

Три роки поспіль держава не дає ні копійки

Поки в одній половині країни дощить, у південних та східних областях України оголошено підвищений рівень пожежної небезпеки. Так, на Херсонщині оголосили найвищий – п’ятий клас пожежної небезпеки, а це в першу чергу  ризик для лісу, пише Ресурс.

Неймовірними зусиллями лісівникам Херсонщини вдається відвойовувати ліс в пустелі, яка насувається щороку ближче і ближче. Ліси в цій місцевості хоч і штучні, але є, і  саме в тому їхня особлива цінність.

 Хоча  у лісах на лівобережжі Дніпра від села Корсунки під Новою Каховкою до села Іванівки Голопристанського району встановили десять телевізійних систем для фіксації можливих загорянь, які передають картинку в режимі онлайн безпосередньо до лісгоспів, аби  вчасно змогли загасити пожежу,  лісівники  стурбовані —  немає кому гасити пожежі, бракує дюдей.  Люди звільняються, державні лісгоспи Півдня і Сходу, яким щороку  все важче, без жодної вагомої допомоги з боку держави, але вдається зберегти безцінний природний ресурс, залишили сам на сам — виживати.

Читайте також: Херсонські лісові пожежі. Скупість уряду накликає нову катастрофу

Головний лісничий Херсонщини Володимир Михайленко розповідає про  виживання лісгоспів півдня. Відомо, що держава три роки не платить зарплати з бюджету, люди звільняються.

“З  465 працівників лісопожежних станцій маємо тільки 234. Людей, як бачимо, поменшало, а от «червоний півень» з цього приводу бігати між дерев не перестав. Тільки з початку нинішнього року вже маємо 92 лісові пожежі. Вони знищили або ж пошкодили 241 гектар лісу”.

Рятувальники та лісівники  закликають українців суворо дотримуватися правил пожежної безпеки поблизу лісових масивів і на відкритих територіях, адже, найчастіше, за їхніми спостереженнями,  причиною пожеж  в природних екосистемах є людська недбалість та неуважність. Будьте пильні і в разі виникнення пожежі негайно телефонуйте за номером служби порятунку “101”.
Коментарі
Loading...