В м’ясі дикого кабана науковці знайшли радіонукліди

Вчені Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника провели радіоекологічні дослідження знайдених залишків дикого кабана, впольованого вовками . У м’ясі виявили високий вміст радіонуклідів.

Отримані результати говорять про високий вміст стронцію (Sr-90) – становить 7400 Бк / кг і цезію (Cs-137) – 4800 Бк / кг. Такі дані наводить прес-служба Чорнобильського радіаційно-екологічного Біосферного заповідника.

Оцінка радіологічної небезпеки дикої свині як продукту споживання каже про істотне перевищення в знайдених останках Sr-90 (вище в 37 разів), Cs-137 – (вище в 96 разів). Загальна кількість ізотопів (питома активність) в тканини тваринного також досить висока – 12200 Бк / кг.

фото zapovidnyk.org.ua

Науковці кажуть, що причина такої високої концентрації ізотопів полягає в місці, де знаходилося тварина. Дику свиню знайшли на півночі лівобережної частини заповідника. Це місце лежить на північ і схід від ЧАЕС. Саме тут знаходяться ділянки з найбільшим рівнем радіоактивного забруднення – “малий Рудий ліс” і озеро Глибоке. Відповідно, ця тварина існувало в середовищі з високою щільністю поверхневого радіоактивного забруднення і вживало в їжу рослинні корми з високим вмістом радіонуклідів.

Однозначно м’ясо диких тварин зони відчуження для здоров’я вживати небезпечно. Втім, основні нормативні документи категорично забороняють як полювання, так і вживання будь-яких продуктів харчування з цієї території. Звичайно, ця заборона не стосується вовків і інших диких тварин – харчовий ланцюжок повинна зберігатися при будь-яких умовах.

Коментарі
Loading...