В Олешківських пісках відроджуються оази

Завдяки Українському товариству охорони птахів, партнеру BirdLife International в Україні за фінансової підтримки Фундації Кока-Кола та у співпраці з Національним природним парком «Олешківські піски» розпочато проект «Відновлення озер Олешківських пісків».

Ці заходи необхідні для відновлення та збереження природних механізмів саморегуляції унікальних водно-болотних угідь Олешківських пісків і Херсонської області. Проект покликаний покращити гідрологічний режим озер Олешківських пісків та запобігти їх пересиханню, заростанню очеретом та рогозою, повідомляє прес-служба нацпарку.

Олешківські піски мають свої оазиси – унікальні природні мінеральні озера. Якщо вони зникнуть, то напівпустельний край перетвориться на справжню пустелю. Олешківські оази – це система озер, до складу яких входить о.Довгe, Солоне та Дідове. Ця місцевість характеризується багатою флорою та фауною, а пташине різноманіття на озерах вказує на природнє і здорове функціонування екосистеми.

Читайте: Українська Сахара. Олешківські піски вражають… та попереджають

На теперішній час екосистема знаходиться в стані відновлення та покращення гідрологічного режиму з метою відтворення природних механізмів саморегуляції унікальних водно-болотних угідь Херсонщини. Рівномірне розчищення ложе водойми від поверхневого замуленого шару ґрунту, прочистка природних джерел сприяє витоку холодних підземних вод. Вилучений ґрунт з ложе водойми в подальшому може використовуватись в господарських цілях.

На півдні України, у Херсонській області розташувалася найбільша в Європі пустеля – Олешківські піски. Це найбільший піщаний масив країни, який недарма прозвали українською Сахарою. Площа пустелі займає майже 200 тисяч гектарів. Загальна довжина пустелі сягає 30 км з півночі на південь та 150 км із заходу на схід. Цікаво, що самі піски майже повністю оточують ліси, які перешкоджають поширенню піщаних мас територією всього Причорноморського регіону.

Коментарі
Loading...