В Саудівській Аравії хочуть створити величезний парк і висадити 7,5 мільйонів дерев

Найбільший у світі парк з величезними відкритими зеленими зонами буде створений в Ер-Ріяді (Саудівська Аравія) в рамках проекту із запобігання кліматичним змінам на суму 22,9 млрд доларів.

Чотири проекти – Парк короля Салмана, Спортивний бульвар, Зелений Ер-Ріяд та Ріяд Арт – стануть частиною програми “Якість життя”, що має бути реалізована до 2030 року, пише УНІАН з посиланням а Arab News. Дана програма також узгоджена з програмою сталого розвитку ООН, метою якої є запобігання змін клімату. Окрім створення 70 тис. нових робочих місць, проект сприятиме поліпшенню здоров’я та добробуту міста, має заохочувати населення до здорового способу життя, спорту, культури та мистецтва.

Площа короля Салмана площею 13,4 кв. км стане найбільшим у світі парком, з житловими районами, готелями, комплексом королівських мистецтв, театрами, музеями, кінотеатрами, спортивними залами, водними об’єктами й ресторанами.

 

Один з найбільших у світі проектів озеленення міст, Зелений Ріяд передбачає висадження 7,5 мільйона дерев. Наявність зелених насаджень збільшиться до 28 квадратних метрів на душу населення з нинішніх 1,7 кв.м.

Для порівняння: у рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров’я йдеться про 9 кв. м. на душу населення. Зелений Ер-Ріяд допоможе знизити середню температуру довкілля на 2 градуси, і щодня використовуватиме більше 1 млн куб.м. очищених стічних вод для поливу. Спортивний бульвар – оздоровчий центр у самому центрі міста, включатиме професійну велосипедну доріжку завдовжки 135 кілометрів, що дозволить охопити все місто та прилеглі долини. У цьому грандіозному проекті також буде розташований спортивний павільйон, стайні та спортивні траси.

Ріяд Арт буде найбільшою у світі державною інвестицією в галузі мистецтва, що передбачає створення “галереї без стін”. У ній буде представлена  1 тис. творів мистецтва, які пройшли через 10 окремих програм і щорічний фестиваль мистецтв, що має залучити ще більше художників і творців з усього світу. Будівництво планують розпочати у другій половині 2019 року.

Коментарі
Loading...