В світі розробляють 70 вакцин проти коронавірусу, три з них випробовують на людях, – Bloomberg

У всьому світі розробляється 70 вакцин проти коронавірусу, три препарати вже проходять випробування на людях, оскільки виробники ліків прагнуть швидше знайти ліки від смертельного патогену.

Про це пише видання Bloomberg.

У клінічному процесі  на другому етапі досліджень перебуває експериментальна вакцина, розроблена зареєстрованою в Гонконзі CanSino Biologics Inc. і Пекінським інститутом біотехнології.

Два інших випробування на людях – методи лікування, розроблені окремо американськими фармацевтами Moderna Inc і Inovio Pharmaceuticals Inc.

За інформацією китайського  агентства “Сіньхуа”, CanSino заявила минулого місяця, що отримала схвалення китайського регулюючого органу, щоб почати випробування вакцини на людях. Фото з відкритих джерел.

Компанія Moderna з Кембриджа (штат Массачусетс), яка ніколи не випускала продукцію, отримала схвалення регулюючого органу для швидкого переходу до випробувань на людях у березні, пропустивши роки випробувань на тваринах, які є нормою при розробці вакцин.

Inovio почав свої випробування на людях минулого тижня.

Крім того, повідомляє “South China Morning Post“, в Гонконгському університеті вивчають метод лікування коронавірусу переливанням сироватки крові від тих, хто перехворів COVID-19.

Піддослідними для експерименту стали сирійські золоті хом’яки: білок у їхньому організмі схожий із людським. 45 хом’яків використовували у випробуваннях. Сироватку крові від хом’яка, який одужав, ввели здоровим хом’якам, а потім інфікували їх коронавірусом.

У тварин серйозно постраждали легені, трахеї, імунна система і кишечник у перші 7 днів після зараження, критичним був 4-й день. Але за тиждень частина хом’яків почала одужувати, кількість антитіл росла – навантаження на організм було в 10 разів меншим за такої ін’єкції.

Вчені вважають, що цей метод може так само працювати на людях. Команда дослідників чекає схвалення з боку Комітету з етики Медичної ради для експериментів на людях.

Прогрес в розробці вакцин відбувається з безпрецедентною швидкістю , оскільки малоймовірно, що інфекційний патоген буде пригнічений лише за допомогою заходів зі стримування.

Фармацевтична промисловість сподівається скоротити час, необхідний для випуску вакцини на ринок, до наступного року, тоді як зазвичай на це йде близько 10-15 років.

Виробники ліків намагаються розробити вакцину, яка була б найбільш ефективним способом стримування вірусу.

Згідно з документом ВООЗ, у фармацевтичних гігантів, таких як Pfizer Inc. і Sanofi, є кандидати на вакцини на доклінічних стадіях.

 

 

Коментарі
Loading...