В Україні запрацював Лісовий пожежний патруль

Державне лісове агентство України презентувало  початок роботи оновленого Лісового пожежного патруля.  Це п’ять нових автомобілів Ford, обладнаних пожежними модулями, квадрокоптерами, радіостанціями, GPS-трекерами та іншим сучасним устаткуванням.  Випробовували нову техніку  8 травня в  Черкаському лісовому господарстві під час  тактичних навчань – гасіння умовної лісової пожежі.

За словами заступника  заступника Голови Держлісагентства України Володимира Бондаря, наявність такого патруля є ефективною і корисною у попередженні лісових пожеж. Незважаючи на фінансові труднощі, лісгоспи купують необхідну техніку самостійно.

«Я поставив завдання, щоб за можливості і в інших областях відбулося оновлення та осучаснення протипожежної техніки та засобів. Щодо південних та східних областей України, то ми зараз розробляємо спеціальну програму забезпечення новою технікою лісгоспів цих регіонів», – зазначив Володимир Бондар.

Подібні патрулі вже працюють на Київщині, Буковині та Волині. На разі до них приєдналась і Черкаська область.

Як повідомив Володимир Бондар, незважаючи на спекотну весну, цього року не допущено жодної великої пожежі у лісах. Всі загоряння ліквідовані на початковій стадії. Аналогічно спрацювали протипожежні служби і в Черкаській області.

В гасінні умовної лісової пожежі  брали участь 17 одиниць пожежної техніки, а також державна лісова охорона із ранцевими лісовими вогнегасниками, квадрокоптерами та пожежним інвентарем. Під час навчань лісівники і пожежники продемонстрували різні методи боротьби з лісовими пожежами, потужність спеціалізованої техніки  та готовність  до роботи у надзвичайній ситуації..

«Щорічні навчання дозволяють нам відпрацювати кожен крок при розвитку пожеж  та ліквідації їх наслідків, ефективність дій техніки і особового складу. Незважаючи на те, що переважну більшість пожеж у лісах ліквідовується на площі до 0,5 га (близько 90%), окремі з них при спекотних погодних умовах і сильних вітрах досягають рівня надзвичайних ситуацій. Прогнози на цей рік свідчать про значне посилення пожежної небезпеки», – підкреслив заступник Голови Держлісагентства.

Коментарі
Loading...