В Україні знову труять бджіл

В Україні почастішали випадки масової загибелі бджіл після застосування засобів захисту рослин на посівах сільськогосподарських культур, розповідають в Держспоживслужбі, пише Ресурс.

Найбільше постраждали пасіки в Дніпропетровській і Луганській областях. У 2018 році удар був нанесений по 88 пасікам, де загинуло 1 613 бджолосімей (1 сім’я – це в середньому 30-40 тис. бджіл), за півроку 2019 року – по 148 пасікам (556 бджолосімей).

Самі ж бджолярі приводять ще більш гнітючу статистику, відзначаючи, що не всі пасіки в Україні офіційно зареєстровані – за різними оцінками понад 80% ринку знаходиться в тіні. Тому вони не можуть офіційно звертатися за будь-якими компенсаціями, йти до суду і таке інше.

«У 2019 статистика буде відома ближче до завершення сезону. Найбільше тривожних повідомлень надходить з південних областей України: Одеської, Миколаївської, Херсонської», – зазначив представник ТМ «Знатний мед» Валерій Курейко.

Аграрії не шкодують хімії для своїх врожаїв, кажуть пасічники. При цьому, купують часто неякісні китайські препарати та недотримуються правил обробки тобто бприскують найчастіше в світлий час доби.

Зараз пасічники домоглися, щоб їм повідомляли про обробку полів хімією: через керівників місцевих об’єднань бджолярів. Тоді є час, щоб заховати бджіл. Через це бджолярі сподіваються цього року, що сумний досвід минулих років навчить не застосовуватимуть на полях шкідливі для бджіл препарати.

Якщо мор бджіл посилиться, то від нього постраждають і самі аграрії.

«Якщо не буде запилювачів, таких як бджоли, то врожаї з садів, городів скоротяться в 1,5-3 рази. З полів це рапс, соняшник, гречка. Або посіви огірків в овочевий групі. Відновлення чисельності бджолиних сімей займає від 2 до 3-х років », – пояснює  власник еко-пасік Єгор Буличов.

Коментарі
Loading...