В Житомирській області врятували поранену рись

Поблизу Житомира місцеві жителі виявили поранену рись на території комунальної установи «Обласного медичного центру вертебрології і реабілітації» Житомирської обласної ради, повідомляє Державна екологічна інспекція.

Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу відреагували негайно і спільно з працівниками Центру захисту тварин м. Житомира виїхали ловити червонокнижну тварину, чим намагались захистити житомирян від ймовірного нападу дикої тварини.

На місці було виявлено знесилену рись. Під час візуального огляду тварини було встановлено пошкодження правої передньої кінцівки, у зв’язку з чим було прийнято рішення оглянути тварину лікарем – ветеринаром. Рись доставили до спеціалістів ветеринарного факультету Житомирського агроекологічного університету, які надали кваліфіковану допомогу, а також дійшли до висновку, що дана тварина довгий час утримувалась в домашніх умовах, мала малорухливий спосіб життя, тому пристосуватися до існування в природних умовах їй буде важко.

Керівництвом Державної екологічної інспекції Поліського округу було прийнято рішення про розміщення тварини в Рівненському зоопарку. Після нетривалого відпочинку, рись буде доставлено в зоопарк. .

Нагадуємо, що за незаконне утримання диких та червонокнижний тварин передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

За даними обліків мисливських тварин на території Житомирської області нараховується 34 особини рисі.

Коментарі
Loading...